Jens Salumae Mistrzem Estonii

 • 2006-10-11 23:37

Nie tylko w Finlandii, Norwegii czy Słowenii, ale również w Estonii skoczkowie rywalizowali o tytuł mistrza swojego kraju. Na skoczni HS 76 w Otepaa złoty medal wywalczył Jens Salumae, który w swoich próbach osiągnął 70m i 72m.

Na drugiej pozycji znalazł się Jaan Juris (69,5m i 70,5m). Trzecie miejsce należało do Illimara Parna (66m i 67,5m).

Czy w najbliższym sezonie sytuacja w estońskich skoków poprawi się? Zobaczymy jednak jak na razie na to się nie zanosi.


Maciej Mikołajczyk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6265) komentarze: (7)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  @Boy.

  W letnim CoC 2006r pkt dla Estoni zdobyli:

  72.J.Juris - 8 pkt - 4 starty
  78.I.Paern - 3 pkt - 8 startów

  Jak widać tylko ten drugi zawodnik jest ,,nowy".

  Startowali rownież - bez powodzenia:

  - ELJAND Kristjan - 0 pkt - 6 startów
  - PIHO Mats ------- 0 pkt - 4 starty

 • Boy profesor

  W letnim CoC 2006 z niezłej strony pokazało się kilku nowych Estończyków. Zdaje się, że dwóch zdobyło punkty, nie będę teraz sprawdzał kto dokładnie. Może wkrótce jakiś inny zawodnik dołączy do znanej nam dwójki.

  A Jens Salumae od początku 2006 roku skacze bardzo dobrze, pokazał się z bardzo dobrej strony w Turnieju Skandynawskim i w niektórych konkursach LGP, choć lepiej skakał na treningach niż w zawodach... Salumae teraz przewyższa o klasę Jurisa.

 • Canton doświadczony
  Estonia

  Jak zwykle Salumae i Juris najlepsi. Nie ma tu innych skoczków na miare 100 w pucharze swiata? W zimie zobaczymy czy coś pokaza , czy znow zdobeda z raz dwa punkty

 • anonim
  Mistrzostwa Estonii

  Wygrał zdecydowany faworyt. Salumae jest w tej chwili najlepszy z Estończyków. Juris też jest niezły ale nieco słabszy od Jensa.

 • Marcin n bywalec

  Szkoda że nie wygrał Jaan Juris.Chyba już to już wiek że skacze tak słabo.Zobaczymy jak będzie skakał w pucharze świata bo pewnie będzie skakał razem z Jensem Salumae

 • anonim

  Letnie Mistrzostwa Estonii - 2003

  1 SALUMÄE, Jens - 70,0 - 69,5 - 232,9
  2 JÜRIS, Jaan --- 71,0 - 67,0 - 226,6
  3 TASANE, Vahur - 64,5 - 63,5 - 200,6


  Letnie Mistrzostw Estonii - 09.10.2004

  1 SALUMÄE, Jens - 69,5 - 70,0 - 232,4
  2 JÜRIS, Jaan --- 69,0 - 69,0 - 229,1
  3 PIKKOR, Tambet- 60,5 - 64,5 - 191,0


 • jozek_sibek redaktor
  Zgodnie z planem.

  Byłaby dużego rodzaju niespodzianka,jeśli by ktoś inny zajął jedno z dwóch pierwszych miejsc!
  Jens Salumae i Jaan Juris,to murowani faworyci zawodów krajowych w Estoni.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).