Jens Salumae Mistrzem Estonii

• 2006-10-11 23:37

Nie tylko w Finlandii, Norwegii czy Słowenii, ale również w Estonii skoczkowie rywalizowali o tytuł mistrza swojego kraju. Na skoczni HS 76 w Otepaa złoty medal wywalczył Jens Salumae, który w swoich próbach osiągnął 70m i 72m.

Na drugiej pozycji znalazł się Jaan Juris (69,5m i 70,5m). Trzecie miejsce należało do Illimara Parna (66m i 67,5m).

Czy w najbliższym sezonie sytuacja w estońskich skoków poprawi się? Zobaczymy jednak jak na razie na to się nie zanosi.

78.I.Paern - 3 pkt - 8 startów

Jak widać tylko ten drugi zawodnik jest ,,nowy".

Startowali rownież - bez powodzenia:

- ELJAND Kristjan - 0 pkt - 6 startów
    - PIHO Mats ------- 0 pkt - 4 starty

• Boy profesor

W letnim CoC 2006 z niezłej strony pokazało się kilku nowych Estończyków. Zdaje się, że dwóch zdobyło punkty, nie będę teraz sprawdzał kto dokładnie. Może wkrótce jakiś inny zawodnik dołączy do znanej nam dwójki.

A Jens Salumae od początku 2006 roku skacze bardzo dobrze, pokazał się z bardzo dobrej strony w Turnieju Skandynawskim i w niektórych konkursach LGP, choć lepiej skakał na treningach niż w zawodach... Salumae teraz przewyższa o klasę Jurisa.

• Canton doświadczony
    Estonia

Jak zwykle Salumae i Juris najlepsi. Nie ma tu innych skoczków na miare 100 w pucharze swiata? W zimie zobaczymy czy coś pokaza , czy znow zdobeda z raz dwa punkty

Mistrzostwa Estonii

Wygrał zdecydowany faworyt. Salumae jest w tej chwili najlepszy z Estończyków. Juris też jest niezły ale nieco słabszy od Jensa.

• Marcin n stały bywalec

Szkoda że nie wygrał Jaan Juris.Chyba już to już wiek że skacze tak słabo.Zobaczymy jak będzie skakał w pucharze świata bo pewnie będzie skakał razem z Jensem Salumae