Treningi kadry A w Zakopanem: Dobra forma Małysza, kryzys Żyły

 • 2006-10-12 19:24

Trwa zgrupowanie polskiej kadry "A" pod Giewontem. Pod wodzą trenerów Zbigniewa Klimowskiego oraz Łukasza Kruczka zawodnicy w środę i czwartek szlifowali formę na Wielkiej Krokwi.

Bardzo dobre wrażenie nadal robią skoki Adama Małysza, który w każdej swojej próbie szybował za punkt konstrukcyjny obiektu (K-120), a nierzadko przekraczał 130 metr.

Niezłą dyspozycję utrzymują Stefan Hula oraz Kamil Stoch, którzy zazwyczaj lądowali na czerwonej linii. Do dobrego skakania powracają Robert Mateja, Rafał Śliż i Marcin Bachleda.

"W poniedziałek i wtorek zawodnicy przebywali w Warszawie, gdzie przechodzili testy w tunelu aerodynamicznym. Po tych badaniach w pierwszym środowym treningu byli nieco rozbici, ale już popołudniu było w porządku" - relacjonuje Łukasz Kruczek.

"Razem z nami trenowała również czeska kadra, z Jandą, Koudelką czy Hajkiem, więc mogliśmy się z nimi porównać. Adam Małysz skacze na swoim normalnym poziomie, Kamil skacze w kratkę, na porannych treningach idzie mu lepiej niż po południu. Rafał Śliż odbudował się, ale jeszcze nie do takiej dyspozycji, jak byśmy tego oczekiwali, ale i tak jest o niebo lepiej niż podczas ostatnich konkursów LGP" - dodał asystent Lepistoe.

"W miarę dobrze skaczą Robert Mateja i Marcin Bachleda. Ten ostatni skoczył dzisiaj najlepszy skok w trakcie całego tego sezonu przygotowawczego. Spore problemy ma Piotrek Żyła, który po 1-2 dobrych skokach na treningach, potem skacze już dużo słabiej. Na razie ma, miejmy nadzieję krótki, kryzys" - ocenia trener Kruczek.

"Jeśli chodzi o Mistrzostwa Polski to może być ciekawie, ponieważ poza Adamem nie ma zdecydowanych faworytów i walka o medale może być bardzo emocjonująca" - zakończył Łukasz Kruczek.

Zgrupowanie w Zakopanem polskich skoczków potrwa jeszcze do niedzieli, natomiast już dziś wyjechali Czesi, którzy tym samym nie wystartują w weekendowych Mistrzostwach Polski.


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5642) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Kadra w MP.

  Wyniki kadry A w letnich Mistrzostwach Polski na duzej skoczni - 14.10.2006r:
  1.A.Małysz -- 1 miejsce
  2.S.Hula ---- 2 miejsce
  3.R.Mateja -- 4 miejsce
  4.K.Stoch --- 6 miejsce
  5.R.Sliż ---- 7 miejsce
  6.M.Bachleda-14 miejsce
  7.P.Żyła --- 17 miejsce

 • dziadek początkujący
  będąc wrednym staruszkiem...

  Będąc wrednym staruszkiem, pomyślałem sobie, że każdy może kibicować komu chce.
  Ja na przykład mogę kibicować (...) lub (...).
  Część ludzi z tego forum mnie zna (no nie osobiście:P) nie boję się podpisać pod swoimi opiniami.
  Od dłuższego czasu pewien osobnik/osobniczka pisuje tu pod różnymi nickami stosując prosty programik do ukrywania IP.

  Drogi (droga?) nieznajomy.
  Czy wstydzisz się swoich opinii, tak że ukrywasz swoje IP, czy jesteś nieśmiały(ła)?

  Czego się boisz??
  Promujesz skoczka - ok.
  Wstydzisz się tego??

  Pisz pod jednym nickiem, wtedy porozmawiamy.

  A małolatowi życzę wszystkiego naj...

 • jozek_sibek redaktor
  Juniorzy w letnich MP.

  Juniorzy w letnich Mistrzostwach
  Polski seniorów 15-16.10.2005r.
  Na pierwszym miejscu wyniki z duzej skoczni.

  1.D.Kowal ----- 20 i 11 miejsce
  2.Ł.Rutkowski - 17 i 27
  3.S.Toczek ---- 26 i 22
  4.J.Poloczek --- 31 i 35
  5.D.Kubacki --- 21 i 47
  W.Gąsienica-Kotelnicki 41 i 31
  7.P.Byrt -------- 40 i 40
  8.M.Cieślar ----- 35 i 45

  1.A.Heczko ----- 43 i -
  2A.Kos ---------- 44 i -
  3.P.Chowaniec - 46 i -
  4.M.Kukuczka -- 48 i -

  5.M.Kot ----- nie i 24
  6.J.Kot ------ nie i 37
  7.Kamil Skrobol - i 41
  8.K.Miętus -- nie i 49

  M.Cieślar,M.Kukuczka,M.Kot i K.Mietus - są z rocznika 1991,Czyli rok temu mieli po 14 lat.

 • anonim
  na "mleku "

  Klimek na"mleku" już skakał na średniej skoczni i wygrał ze wszystkimi juniorami starszymi z Rutkiem i Kowalem na czele, podobnie w Czechach też na k-95 był drugi ale ze wszystkimi czechami kat junior wygrał!!!!

 • jozek_sibek redaktor
  @Apolinary

  Startowali 2 lata temu w Mistrzostwach Polski.

  Mistrzostwa Polski- 10-10.2004 -Zakopane (HS 94)

  33 CIEśLAR Mateusz - ur.1991
  36 KOT Jakub - ur.1990
  39 KOT Maciej - ur.1991
  43 SłOWIOK Paweł - ur.1992

  Jak z powyższej listy widać,na średniej skoczni startowali 14,13 a nawet 12 letni P.Słowiok!!!

 • jozek_sibek redaktor
  @vegx

  M.Bachleda do kadry A awansował krótko przed objeciem kadry przez H.Lepistoe.
  PZN obecny skład kadry zatwieddził 9.05.2006r!!!
  Czy to jest tak długo???
  M.Bachleda dawniej też był w kadrze A,ale rok temu został przesunięty do B - wtedy kadra A zatwierdzona została 28.04.2005r.

 • anonim
  No właśnie

  Dadzą szansę startu Klimkowi?
  Na dużej chyba nie pozwolą, ale na średniej Krokwi może?

 • Boy profesor

  Polska kadra C nie istnieje. Jest kadra młodzieżowa.

 • anonim
  A Klimek,Słowiok i Byrt?

  Po sukcesach na MŚ w Ga-Pa ,zwycięstwach przy okazji LGP w Zakopcu, ostatnich wygranych w konkursach na Słowacji najwyższy czas aby nasi młodzi mistrzowie świata sprawdzili nie tylko juniorów starszych(Klimek już nie raz n/juniorów ogrywał), ale także kadrę "B".
  A tak w ogóle to wyniki z MP powinny być podstawą do ustalnia n/składów kadry A, B i C.

 • Marcin n bywalec

  Moim zdaniem wyniki w sobote będą takie:
  1Adam Małysz
  2Stefan Hula
  3Kamil Stoch
  4Robert Mateja
  5Marcin Bachleda
  6Rafał Śliż

 • anonim

  Dla mnie też to troche niezrozumiałe , dlaczego nadal Marcin jest w kadrze "A" , to samo Piotrek Żyła , jesli skacze narazie zle to powinni go przesunąć do "B" ,ale to sprawa trenera , niech on decyduje.Pewnie Adam poraz kolejny zostanie MP , a kto na dalszych miejscach ?cos mi się wydaje , że na podium wskoczy Robert i być może Wojtek Skupień.

 • vegx redaktor
  bachleda

  Ja własnie nie wiem czemu bachlede tak dlugo trzymaja w kadrze A?!

 • anonim

  a ja sądze że Skupień powinien pozostać w kadrze B

 • Boy profesor

  Po Mistrzostwach Polski powinny nastąpić zmiany w polskich kadrach. Żyła powinien zostać przesunięty do kadry B, a Skupień do A. Reszta może zostać, choć obecność Marcina Bachledy w kadrze A jest trochę kontrowersyjna.

 • jozek_sibek redaktor
  Przewaga kadry A???

  Kadra A - tydzień temu zakończyła LGP i trenuje na zgrupoeaniu,a co z innymi???
  Kadra B - starty zakończyła w połowie sierpnia i co teraz porabia???
  Trenują w klubach???

  Czy będą równe szanse w Mistrzostwach Polski???

 • Martynka bywalec
  Mistrzem będzie...

  ...oczywiscie Adam!! Ci którzy w niego nie wierzyli niech sie schowają:) Fajnie by było jakby wice- został Marcinek Bachleda..!!!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).