PK w Oberstdorfie: Georg Spaeth wygrywa, Robert Mateja 8.

• 2007-08-04 22:22

Sobotni, wieczorny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Oberstdorfie wygrał Georg Spaeth. Niemiec oddał dwa najdalsze skoki - 132,5m oraz 137m, które dodatkowo zostały wysoko ocenione przez sędziów.

Za zwycięzcą, z prawie 20 punktową stratą, uplasował się Austriak, Bastian Kaltenboeck, który w pierwszej serii skoczył zaledwie metr bliżej od Niemca, a w finale zmierzono mu 128,5m. Na trzecim miejscu konkurs zakończył Stefan Thurnbichler, dzięki dobrej drugiej próbie (130m) nieznacznie wyprzedzając swojego rodaka, Andreasa Widhoelzla.

Najlepszy z Polaków, Robert Mateja po skoku na odległość 120,5m na półmetku był 8 i utrzymał tą pozycję skacząc 126,5m w finale.

Przyzwoicie spisał się też popularny "Diabełek", Marcin Bachleda wywalczył awans do serii finałowej uzyskując 113m, jednak plasował się dopiero na 29. miejscu. Ostatecznie zdołał przesunąć się na 23. lokatę po drugim skoku na 119m.

Bardzo słabo spisali się pozostali nasi reprezentanci. W drugiej serii nie zobaczyliśmy już Rafała Śliża (109m) i Stefana Huli (105m), którzy zajęli odpowiednio 48. i 57. lokatę.

Już w niedzielę kolejne zmagania z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Oberstdorfie.

Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »