PK Kobiet: Sagen najlepsza w Schoenwaldzie

 • 2008-02-24 12:19
Anette Sagen wygrała kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego Kobiet w niemieckiej miejscowości Schoenwald. Z powodu złych warunków atmosferycznych przeprowadzono tylko jedną serię.

Norweżka osiągnęła 84,5 metrów i wyprzedziła zawodniczkę z Niemiec - Magdalenę Schnurr, która uzyskała 79,5 metórw. Na trzecim miwjscu sklasyfikowana została Bigna Windmueller, z łączną notą 98,5 punktów.

Czwartą lokatę zajęła Daniela Iraschko a siódma była Atsuko Tanaka. Polki nie startowały.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Sagen przed Iraschko i Seifriedsberger.

Kolejne zawody odbędą się w Sapporo.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu »
Zobacz końcowe wyniki konkursu »
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego »

Anna Szczepankiewicz, źródło: Informacja własna

oglądalność: (3528) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Anonimowy Anonim bywalec
  Dyskryminacja

  No niestety, pan Tajner woli wysyłać synka do Japonii i USA na kolejną kompromitację niż umożliwić start naszym dziewojom :-/
  I my chcemy brylować w skokach...

 • anonim
  @Jack

  Dlaczego nasze nie skaczą?
  odpowiedź jest prosta. PZN nie chce dać kilkaset złotych na przejazd na zawody (zakwaterowanie i wyzywienie na zawodach jest gratis). Dlatego nasze dziewczęta startowały na PK tylko 4 razy i zawsze za pieniadze prywatnych sponsorów.

  Bardziej skandaliczna jest sprawa, że naszej 15 letniej skoczkini Asi Gawron nie zgłoszono na Mistrzostwa Świata juniorek w Zakopanem mimo, że zawody odbęda się na jej klubowej skoczni i jest start nic by PZN nie kosztował, ponieważ Asia może w czasie MŚJ mieszkać w domu!

  Równie skandaliczne ze strony PZNu jest nieudzielenie pomocy finansowej dziewczynom gdy te chcą startować w międzynarodowych konkursach dziewcząt, podczas gdy ich rówieśnicy chłopcy taką pomoc otrzymuja i startują po kilka razy w roku poza granicami kraju na FC, Fis Youth,...

 • anonim
  autor: nieznany (*a23.neoplus.adsl.tpnet.pl)

  Ja nie jestem tego taki pewien,że Anette Sagen przeszkoczyła by Bachledę i Śliża! Kobiety słabiej skaczą od męszczyzn!

 • anonim
  Dlaczego??

  Ja sie tak zastanawiam,dlaczego nasze Polki nie startują?

 • anonim
  @algida

  Bachledę, Mateję , Śliża i Tajnera na pewno by przeskoczyła. Czołowkę PŚ oczywiście nie, bo ma za słabe odbicie jako kobieta.

  Juz kiedyś 13-14 letnie juniorki ze Słowenii zlały na zawodach w Zakopanem naszych 16-17 latków;)

 • algida bywalec

  Rzeczywiście, Sagen dominuje w skokach Pań. Ale wątpię czy by sobie poradziła w zawodach z chłopami xD

 • Anonimowy Anonim bywalec

  Ciekawy jestem jakby wypadła w konfrontacji z chłopami ;D
  Myślę że miała by szansę nawet kwalifikować się do konkursów, bo innym paniom to wyraźnie odskakuje.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).