Finlandia Veikkaus Tour w Kuopio: Arttu Lappi najlepszy

 • 2008-07-15 23:39
ong>We wtorek na skoczni Puijo w Kuopio (HS 127) odbył się drugi konkurs z cyklu Finlandia Veikkaus Tour. Zdecydowane zwycięstwo odniósł Arttu Lappi, który w obu seriach poszybował najdalej - 124,5 i 121,5m.

Ze stratą aż 11 punktów - na drugim miejscu uplasował się Kalle Keituri (121 i 120m), a trzeci był Juha-Matti Ruuskanen (113 i 112,5m).

Nadal zawodzi Matti Hautamaeki, który był dopiero szósty (115 i 111,5m). Bardzo słabo spisał się triumfator z Lahti - Harri Olli. Fin w pierwszej serii uzyskał 117,5m, a w skoku finałowym tylko 105m i zakończył zmagania na 9. pozycji.

W stojących na niskim poziomie zawodach wzięło udział łącznie tylko 22 skoczków. Aktualnie na czele klasyfikacji znajduje się Arttu Lappi ex aequo z Kalle Keituri, przed Harrim Olli oraz Jussim Hautamaekim.

"Wcześniej miałem pewne problemy z pozycją na rozbiegu, ale teraz wydaje się, że są one już za mną. Moje skoki w Kuopio były dobre, chociaż nie rewelacyjne" - podsumował Arttu Lappi.

Wyniki Finlandia Veikkaus Tour, Kuopio HS 127, 15.07.2008
1. Arttu Lappi (124,5 i 121,5m) - 242,3 pkt.
2. Kalle Keituri (121 i 120m) -231,3 pkt.
3. Juha-Matti Ruuskanen (113 i 112,5m) -202,4 pkt.
4. Ville Larinto (115 i 111m) - 201,3 pkt.
5. Olli Pekkala (119 i 104m) - 196,9 pkt.
6. Matti Hautamaeki (115 i 111,5m) -195,7 pkt.
---
9. Harri Olli (117,5 i 105m) -194,5 pkt.
14. Veli-Matti Lindstroem (100 i 107,5m) -161,5 pkt.

Tadeusz Mieczyński&Tuija Hankkila, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4636) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jozek_sibek redaktor
  Finlandia Veikkaus Tour

  Zajęte miejsca w dwóch pierwszych konkursach:

  1) Kalle Keituri ------------- 3 i 2 miejsce
  1) Arttu Lappi -------------- 4 i 1
  3) Jussi Hautamäki -------- 2 i 7
  4) Harri Olli ---------------- 1 i 9
  4) Ville Larinto ------------- 6 i 4
  6) Juha-Matti Ruuskanen - 8 i 3
  7) Olli Pekkala ------------- 7 i 5
  8) Kimmo Yliriesto -------- 5 i 10
  9) M.Hautamaeki ------- 14 i i 6
  ----------------------
  -- Sami Niemi ---------------- i 8
  -- Joonas Ikonen ---------- 9 i
  -- Anssi Ylipulli ----------- 10 i

 • anonim

  Nie pokonają, bo Lappi i Olli wystarczą na naszą drużynę

 • Daga początkujący

  @maja88
  PRAWDOPODOBNIE:
  Lappi, Keituri, Larinto i Olli.
  a co do piątego zawodnika to jeszcze niewiadomo...

 • maja88 bywalec

  Ciekawe jaki będzie skład na LGP

 • anonim

  Finowie mają kryzys... W Polsce przynajmniej jest wyraźny lider. A tu nie.

 • KochamSkoki bywalec

  w nazwisku jest maly blad:) xD jeszcze jeden konkurs i ciekawa jestem kto pojedzie na LGP:D

 • anonim

  Harri Olli to talent na miarę Morgensterna. Wierzę że w nadchodzącym sezonie pokaże na co go stać.

 • Boy profesor

  Nie ma bata, Harri musiał się naprać jak świnia, niemożliwe żeby zajął 9. miejsce w zawodach krajowych na 22 uczestników.

 • anonim
  @nieznany

  To wg. twojej tezy jakim cudem Harri Olli zdobył srebro w Sapporo na skoczni K-120 w 2007 roku?

 • anonim

  Lappi lepiej skacze na dużej skoczni a Harri na średniej...

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).