Finlandia Veikkaus Tour w Kuopio: Arttu Lappi najlepszy

• 2008-07-15 23:39
We wtorek na skoczni Puijo w Kuopio (HS 127) odbył się drugi konkurs z cyklu Finlandia Veikkaus Tour. Zdecydowane zwycięstwo odniósł Arttu Lappi, który w obu seriach poszybował najdalej - 124,5 i 121,5m.

Ze stratą aż 11 punktów - na drugim miejscu uplasował się Kalle Keituri (121 i 120m), a trzeci był Juha-Matti Ruuskanen (113 i 112,5m).

Nadal zawodzi Matti Hautamaeki, który był dopiero szósty (115 i 111,5m). Bardzo słabo spisał się triumfator z Lahti - Harri Olli. Fin w pierwszej serii uzyskał 117,5m, a w skoku finałowym tylko 105m i zakończył zmagania na 9. pozycji.

W stojących na niskim poziomie zawodach wzięło udział łącznie tylko 22 skoczków. Aktualnie na czele klasyfikacji znajduje się Arttu Lappi ex aequo z Kalle Keituri, przed Harrim Olli oraz Jussim Hautamaekim.

"Wcześniej miałem pewne problemy z pozycją na rozbiegu, ale teraz wydaje się, że są one już za mną. Moje skoki w Kuopio były dobre, chociaż nie rewelacyjne" - podsumował Arttu Lappi.