Polki wystartują w Lillehammer

 • 2019-09-06 16:15

Trener Łukasz Kruczek - po treningu Polek na dużej skoczni w Wiśle - podał skład naszej reprezentacji na zawody rangi Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. Na olimpijskim kompleksie Lysgaardsbakken swoje umiejętności w starciu z rywalkami zza granicy pokaże pięć Biało-Czerwonych.

W komunikacie Polskiego Związku Narciarskiego czytamy, iż do Skandynawii polecą cztery członkinie polskiej kadry narodowej młodzieżowej, a także jedna zawodniczka szkolona w oparciu o okręgowy związek narciarski przy szkole mistrzostwa sportowego - Wiktoria Przybyła. Dla niespełna 15-letniej skoczkini będzie to debiut w drugoligowych zawodach.

Przedstawicielka klubu ze Szczyrku uda się do Norwegii w towarzystwie bardziej doświadczonych rodaczek, a więc Kingi Rajdy, Joanny Szwab, Anny Twardosz i Nicole Konderli. Polki polecą na północ Europy wcześniej, aby wziąć udział w w międzynarodowym obozie treningowym organizowanym w Lillehammer, o którym więcej pisaliśmy >>>TUTAJ<<<. W piątek nasze rodaczki trenowały na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle-Malince, gdzie pierwsze w życiu skoki na dużej skoczni oddały Konderla oraz Przybyła.

Po konkursach w Szczuczyńsku i Szczyrku najwyżej sklasyfikowaną Polką w LPK 2019 jest Rajda. 18-latka ma na swoim koncie 120 punktów, a do liderujących Gydy Westvold Hansen i Marity Kramer traci 80 "oczek".

W Lillehammer reprezentantki Polski spotkają m.in. Sarę Takanashi, o której planach na wrzesień informowaliśmy >>>TUTAJ<<<.

Program LPK w Lillehammer (HS98):

Piątek, 13.09.2019
20:00 - Odprawa techniczna

Sobota, 14.09.2019
9:30 - Oficjalny trening
10:30 - Seria próbna
11:15 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 15.09.2019
13:00 - Seria próbna
14:00 - Pierwsza seria konkursowa


Dominik Formela, źródło: PZN
oglądalność: (2402) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • DominikFormela redaktor
  @Oczy Aignera

  Słuszna uwaga, błąd został skorygowany :)

 • Oczy Aignera profesor
  Błąd

  ''20-latka ma na swoim koncie 120 punktów (...)''
  Przecież Kinga nie skończyła jeszcze nawet 19 lat.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).