Stefan Hula chwali powrót konkursu drużynowego do programu mistrzostw kraju

 • 2019-10-08 19:00

Polscy skoczkowie zawodami w Saksonii zakończyli cykl Letniego Grand Prix 2019. Nie był to jednak koniec tegorocznej rywalizacji na igelicie. W najbliższą sobotę w Szczyrku, w rodzinnym mieście Stefana Huli, naszych rodaków czekają dwa konkursy o tytuł mistrza kraju w warunkach letnich. Wieczorem odbędzie się starcie indywidualne, natomiast na przedpołudnie zaplanowano początek konkursu drużynowego, który wraca do programu krajowego czempionatu po trzyletniej przerwie.

Stefan HulaStefan Hula
Ewa Bilan-StochEwa Bilan-Stoch

- Cieszę się na powrót rywalizacji zespołowej i możliwość pokazania się polskich klubów na krajowym podwórku. Super, że będę mógł wystartować, ponieważ już dawno nie brałem udziału w tego typu zmaganiach - zauważa Hula, który po raz ostatni zaznał emocji związanych z drużynowymi mistrzostwami Polski w lipcu 2014 roku, gdy w barwach Wojskowego Klubu Sportowego Zakopane wywalczył brąz. Dziś 33-latek jest członkiem Klubu Sportowego Eve-nement Zakopane, dla którego będzie to debiut w takim formacie zawodów.

- Jako skoczkowie musimy należeć do klubów, więc jakoś muszą one funkcjonować. Oby działały jak najlepiej, ale na to potrzeba finansów i zaangażowania wielu osób. Nie jest z tym kolorowo u nas, jednak wszystko zmierza w dobrą stronę, a skaczących dziewczyn i chłopaków jest coraz więcej. Może przyszłość będzie naprawdę fajna? - zastanawia się Hula, którego klubowym kolegą jest Kamil Stoch. Ta dwójka to jedyni seniorzy w klubie, którego prezesem jest Ewa Bilan-Stoch, żona trzykrotnego mistrza olimpijskiego.

Start w Letnich Mistrzostwach Polski zapowiedzieli wszyscy najlepsi polscy skoczkowie, a program imprezy znajdziesz >>>TUTAJ<<<. Wstęp na teren kompleksu skoczni Skalite będzie bezpłatny.

W minioną sobotę 33-latek zajął 26. miejsce na Vogtland Arenie. Jego wynik w jedynej serii ocenianej to 126 metrów. - Moje odczucia z tego skoku były pozytywne. W powietrzu trochę mieszało, ale samo wyjście z progu było całkiem udane. Niemniej, muszę to jeszcze omówić z trenerem, który zapewne widział tam jakieś błędy w moim wykonaniu.

- To był trudny dzień. Naczekaliśmy się na skoczni w Klingenthal. Tak często przekładano początek rywalizacji, że czterokrotnie zdążyłem się przebrać i udać na rozgrzewkę. Czasem tak jednak bywa i muszę to zaakceptować. Na górze skoczni, po wyjściu na rozbieg, doświadczyłem dużego przeciągu. W fazie lotu było znacznie lepiej - kontynuuje drużynowy medalista ostatnich zimowych igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata w lotach narciarskich. 

Jak Hula ocenia pierwsze miesiące współpracy z nowym szkoleniowcem? - Michal Dolezal wprowadził swoje pewne pomysły, ale nie było gruntownych zmian. Ja tego lata bardziej zmagałem się z samym sobą niż z metodami treningowymi. Trochę nie poradziłem sobie z rywalizacją w Letnim Grand Prix. Po powrocie do Letniego Pucharu Kontynentalnego skoki zaczęły wyglądać inaczej, gdy skakałem na luzie. Tego muszę u siebie szukać. Swobody i skakania ze stuprocentowym przekonaniem do tego, co robię.

Korespondencja z Klingenthal, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3179) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  Klub Dawida

  Myślałem, że Dawid też jest zawodnikiem Eve-nement Team. On odpowiada na listy, które są dostarczane dla niego do tego klubu. Niektórzy kibice wysyłali listy dla Klemensa Murańki na adres Eve-nementu i otrzymywali odpowiedzi.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).