Austriacy skaczą w Karyntii

 • 2020-06-16 14:40

Drużynowi wicemistrzowie świata wznowili zajęcia na skoczni. Podopieczni Andreasa Widhoelzla, który tej wiosny przejął rodzimą kadrę narodową, początek drugiej połowy czerwca spędzą na południu swojego kraju. 

Zgodnie z zapowiedziami Austriackiego Związku Narciarskiego, męska reprezentacja skoczków narciarskich pierwsze wiosenne zgrupowanie rozpoczęła w Karyntii, gdzie do jej dyspozycji jest kompleks Villacher Alpen Arena. Zdjęciami z obozu na niegdysiejszej arenie Pucharu Świata na początku tygodnia podzielił się m.in. Stefan Kraft, który minionej zimy po raz drugi w karierze zgarnął dublet w postaci Kryształowej Kuli oraz Małej Kryształowej Kuli.

Zobacz też: Austriaczki ćwiczą w Styrii

Dla części zespołu nie będzie to pierwsze starcie ze skocznią od momentu przedwczesnego finału sezonu 2019/20. O zajęciach w Stams w ubiegłym tygodniu informował Gregor Schlierenzauer na łamach swojego bloga. - 9 czerwca, wraz z Philippem Aschenwaldem, Clemensem Aignerem, Manuelem Fettnerem, Clemensem Leitnerem i kilkoma młodymi Tyrolczykami, odzyskaliśmy swój "narkotyk". Czuję, że kilkutygodniowy trening poza skocznią całkowicie opłacił się, ponieważ czuję się super - 

30-latek w swoim wpisie nawiązał też do nadchodzącego obozu w Karyntii. - Oczekiwania są duże z dwóch powodów. Po pierwsze, nareszcie zobaczę resztę zespołu po długiej przerwie, a do tego wybieramy się w region będący kolejnym dowodem niesamowitego piękna naszego kraju. Im dłużej w nim przebywam, tym bardziej jestem tego świadomy. Czas na powrót do rutyny treningowej i złapanie rytmu - dodaje 53-krotny zwycięzca indywidualnych zawodów rangi Pucharu Świata. 

Zobacz też: Ambitne cele Widhoelzla: "Nie chcę jedynie machać chorągiewką"


Dominik Formela, źródło: gregorschlierenzauer.at + instagram.com/kraftstefan
oglądalność: (1419) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Oczy Aignera profesor
  @Morgensternowy_

  To jest austriacki Sławek Peszko. Po nich obu nie widać tego wieku.

 • Morgensternowy_ doświadczony
  @Oczy Aignera

  100 lat dla Manuela Fettnera. Tyle już zleciało...35 lat. Trzyma się chłop. ;)

 • Oczy Aignera profesor
  Manuel Fettner

  Jutro Manuel Fettner będzie świętować swoje 35. urodziny.

 • Seba Aka Krzychu bywalec

  Apropo Villach, chciałbym żeby jeszcze kiedyś zorganizowali zawody najwyższej rangi.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).