Groźny upadek Magdaleny Pałasz. "Złamana łopatka i skręcony kręgosłup"

 • 2021-04-26 23:25

Magdalena Pałasz, która w sezonie 2013/14 jako pierwsza Polka w historii zdobyła punkty Pucharu Świata kobiet, boleśnie zakończyła sezon zimowy. Trzy miesiące temu 25-latka doznała poważnych urazów wskutek niebezpiecznego upadku na skoczni.

Magdalena PałaszMagdalena Pałasz
fot. Tadeusz Mieczyński
Magdalena PałaszMagdalena Pałasz
fot. Tadeusz Mieczyński

- Właśnie dzisiaj mijają równe 3 miesiące od mojego wypadku na skoczni... - rozpoczyna swój poniedziałkowy wpis w mediach społecznościowych Magdalena Pałasz.

Zawodniczka urodzona w Sanoku na dłuższy okres została wyłączona z aktywności fizycznych. - Okazało się, że miałam złamaną łopatkę i skręcony kręgosłup w odcinku szyjnym, dlatego chwilę to trwało - kontynuuje na temat swojej przerwy od sportu.

Zobacz też: Magdalena Pałasz o skokach kobiet w Polsce. "Traktuje się je bardziej profesjonalnie"

Była członkini polskiej kadry narodowej pań podkreśla, że kolejna kontuzja na jej sportowej drodze nie oznacza rozbratu z nartami skokowymi. - Po raz kolejny staję na linii startu do nowego sezonu. Tym razem słabsza pod każdym względem. Po pierwszym treningu już wiem, jak ciężka praca mnie czeka - dodaje Pałasz.

- Mam nadzieję, że z biegiem czasu będę stawała się silniejsza i nie poddam się tak łatwo. Wiem, że na pewno nie skończę ze skokami przez upadek. Chcę sama podjąć tę decyzję. Nie chcę, żeby było to narzucone przez takie wydarzenie. Teraz czeka mnie dużo pracy i łez, aby znowu wyjść na skocznię. Wiem, nikt nie mówił, że będzie łatwo - kończy skoczkini, która minionej zimy stanęła na starcie zawodów z cyklu FIS Cup w Szczyrku, gdzie plasowała się w trzeciej dziesiątce.

Zobacz też: Co dalej z karierą Magdaleny Pałasz?


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (20230) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Greg1702 stały bywalec
  Ech.

  Ten uraz może zakończyć jej karierę. Dużo zdrówka.

 • Bernat__Sola profesor

  No i bardzo dobrze, że się podniosła, ale wydaje mi się, że Pałasz już niestety nie powróci do dawnej pozycji, jaką miała w kadrze - młoda już nie jest, a w ostatnich latach stoi w miejscu z formą.

 • Bernat__Sola profesor
  @Julixx05

  Nie no, jednak to ona była pierwszą Polką punktującą w PŚ, jakiś tam talent musiała mieć. Ale jak słusznie zauważyłaś, PZN niezbyt ją zauważa w ostatnich latach - z tym że na FC w Szczyrku przegrała wyraźnie ze skoczkiniami z kadry i na ten moment nie ma podstaw, żeby wozić ją na zawody wyższej rangi.

 • Oczy Aignera profesor
  @Elsa

  Masz swoją piaskownicę? To się w niej baw.

 • Elsa początkujący
  @Oczy Aignera

  Miales kiedykolwiek kobiete?
  Tekst wyglada jak przekopiowany skads.

 • dar06_ weteran

  Na szczęście w skokach ,nie dochodzi do takich dramatów jak w boksie
  19-latek z Jordanii który brał udział w mistrzostwach świata juniorów w Kielcach ,nie tylko przegrał walkę
  Przegrał co mamy najcenniejsze ....smutne

 • Julixx05 bywalec

  Jeśli chodzi o Magdę obawiam się, że PZN już nie da jej szansy. Przez ostatnie 3 lata jakby jest nie zauważana na zawody wyżej niż FC. Po drugie Magda przed kontuzją była gorsza od wszystkich zawodniczek głównej kadry taki nr 7 w kraju. Mieklasa gadał, że ma wielki potęcjał, może pan Mieklasa za bardzo przekoloryzował jej talent, ale go posiadała.

 • serrospl14 bywalec

  Powodzenia Magdalena abyś sie wreszcie dostała do kadry!

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Oczy Aignera

  Można tylko żałować, że nie dostała miejsca w kadrze.

 • Oczy Aignera profesor
  Wzorowa postawa

  Właśnie po takich sytuacjach poznaje się prawdziwych sportowców. To dzięki takim nieustępliwym, zaangażowanym i pracowitym osobom sport jest tak wspaniały.

 • nie byłem ci ja okabe ani watanabe bywalec

  Wyrazy wsparcia!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).