PK w Ruce: Triumf Oestvolda, Zniszczoł drugi!

 • 2023-12-15 15:10

Benjamin Oestvold wygrał piątkowy konkurs Pucharu Kontynentalnego rozegrany na skoczni Rukatunturi (HS142) w Ruce. Reprezentant Norwegii triumfował po skokach na odległość 144,5 m oraz 138 m. Drugie miejsce zajął lider na półmetku zawodów, Aleksander Zniszczoł. Trzeci był Austriak Stephan Embacher. W finale wystąpiło pięciu Polaków.

Liderem na półmetku konkursu był Aleksander Zniszczoł. Reprezentant Polski poszybował na odległość 141,5 metra i miał 2,4 punktu przewagi nad Zakiem Mogelem (143,5 m) oraz 2,6 pkt. nad Markusem Muellerem (137 m). Czwarty był Benjamin Oestvold (144,5 m), piąty Sindre Ulven Joergensen (140 m), a szósty Maksim Bartolj (139,5 m).

Skład czołowej dziesiątki serii uzupełnili Luca Roth (138 m), Felix Hoffmann (135,5 m), Stephan Embacher (137,5 m) i Constantin Schmid (136,5 m).

Awans do finału wywalczyło jeszcze czterech reprezentantów Polski. Siedemnaste miejsce na półmetku zajmował Andrzej Stękała (132 m). Dwudziesty drugi był Kacper Juroszek (130,5 m), dwudziesty piąty Jakub Wolny (126,5 m), a dwudziesty siódmy Klemens Murańka (125 m).

Jan Habdas z wynikiem 118,5 metra zajął trzydziestą piątą lokatę. Tomasz Pilch został zdyskwalifikowany.

Pierwszą rundę zawodów przeprowadzono z 16. i 15. belki startowej.

W finale po zwycięstwo ostatecznie skoczył Benjamin Oestvold. Norweg wylądował na 138 metrze i triumfował na Rukatunturi z przewagą 4,8 punktu nad drugim Aleksandrem Zniszczołem (136 m). Na najniższym stopniu podium stanął autor najdłuższego skoku w konkursie, Stephan Embacher (145,5 m). Tuż za nim uplasowali się Maksim Bartolj (139 m), Zak Mogel (135 m) i Markus Mueller (135,5 m).

Siódme miejsce w konkursie zajął Constantin Schmid (139,5 m), ósmy był Clemens Aigner (139 m), dziewiąty Luca Roth (136 m), a dziesiąty Sindre Ulven Joergensen (135 m).

Na siedemnastej pozycji zawody ukończył Andrzej Stękała (133 m). Dwudziesty był Jakub Wolny (126 m), dwudziesty trzeci Kacper Juroszek (119 m), natomiast dwudziesty siódmy Klemens Murańka (111,5 m).

Rundę finałową rozegrano w całości z 16. platformy.

Nowym liderem Pucharu Kontynentalnego został Aleksander Zniszczoł (196 pkt.), który ma tylko punkt przewagi nad Benjaminem Oestvoldem (195 pkt.) oraz 4 "oczka" nad Clemensem Aignerem (192 pkt.). Polak jest bliski wywalczenia dodatkowego, szóstego miejsca startowego dla Polski na 72. Turniej Czterech Skoczni. O wszystkim zadecyduje sobotnia rywalizacja w Ruce.

Początek sobotniego konkursu w Ruce zaplanowano na 9:45 czasu polskiego. Z kolei o 9:00 rozpocznie się seria próbna.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego 2023/24 >>>
Zobacz aktualną klasyfikację 3. periodu PK >>>
Zobacz aktualny ranking CRL >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (24658) komentarze: (138)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Janekx1 weteran
  @Labrador_Retriever

  Do mnie też mówią Janek a nie Jan pomimo że 30 stycznia kończę 46 lat. Pan prezydent Kwaśniewski ma prawie 70 lat i też mówią do niego Olek a nie Aleksander, Kaczyński ma 74 czy 75 i też ludzie mówią mu Jarek a nie Jarosław.

  Śmieszne byłoby gdyby ktoś używał notorycznie sformułowań Piotruś, Bartuś, Kamilek, Dawidek, Pawełek dlatego absolutnie jak większość się nie zgadzam z Kwakiem odnośnie pretensji o to jak się mamy zwracać do innych.

 • Janekx1 weteran
  @placek08

  Aigner w przeciwieństwie do Zniszczoła jest olimpijczykiem oraz od kilku lat kiedy wchodzi do elity prosto z zaplecza skacze na bardzo solidnym poziomie punktowania i oddaje nawet pojedyncze bomby które mogą go plasować pod koniec dziesiątki.

 • Janekx1 weteran
  @Seba Aka Krzychu

  Na TCS duże znaczenie będą mieć pary KO

 • solskjear początkujący
  36 letni Litwin w bazie FIS

  Sarunas Dmukauskas to jedyny Litwin w bazie skoków

 • Janekx1 weteran
  @Arturion

  Strasznie są monotonni trolle

 • Arturion profesor
  @Oreo

  Bo jego poziom mentalny jest poniżej intelektualnego.

  EDIT - Tu jednak jest portal o skokach, nie o kwakach (rozmowy o użytkownikach nie przewiduje regulamin), więc to moja ostatnia wypowiedź na ten temat.

 • Oreo profesor
  @kwakumadowna

  aje ale szanuj kwaka, co? koleś ma ciekawe info zawsze, skąd ten hejt na niego?

 • Arturion profesor
  @Janekx1

  Owszem. Wyjątkowo nieciekawy, jak się przekonałem.

 • Janekx1 weteran

  Johansson udowadnia że rychły koniec kariery po tym sezonie zapewne po Raw Air jest nieuchronny.

 • Janekx1 weteran
  @Arturion

  To jest zapewne ten sam użytkownik który podczas kwalifikacji jeszcze na innym zapewne zbanowanym koncie się do mnie przywalał.

 • Arturion profesor
  @Avengers123456msciciel

  To naturalne, że na tak prestiżowej stronie jest trolli zatrzęsienie.
  "Kibice sukcesu" w większości odeszli lub siedzą cicho, więc nienawistników bardziej widać.
  Nie dajmy się po prostu. Choćby nasi cały sezon "skakali piach", nie znaczy, że mamy przestać im kibicować.
  Ja, w dodatku, jestem optymistą. Nie będzie tak źle.
  A gdyby nawet, to co?

  PS. To nie strona "atakuje naszych skoczków".
  A w ogóle - trzeba to stwierdzić - nie jest strona opolskich skoczkach, tylko o skokach narciarskich. Stąd i jakiś niedowarzony fan Finów, może tu się produkować z kolejnymi niedowarzonymi przepowiedniami. Ma prawo.

 • Avengers123456msciciel doświadczony
  @Avengers123456msciciel

  Żeby nasi skoczkowie nie skakali, w celu nie karmieniu trolli.

 • Avengers123456msciciel doświadczony
  @Arturion

  Powinno być więcej pozytywnych komentarzy, ale te strona widzę, że atakuje naszych skoczków, jest tu więcej trolli jak nigdzie indziej, nie wiem co się porobiło z tym społeczeństwem, ja bym radził, żeby nasi skoczkowie nie skakali, bo to się robi przegięcie, mogę napisać ostrzej ale.

 • Arturion profesor
  @Paweł39

  Ile lat ma Pilch? Naprawdę dość niewiele. Przekreślać go teraz całkowicie też nie ma sensu. Były czasy, że skakał lepiej. Ba, nawet mistrzem Polski był (hehe). Nie jestem jego fanem, ale chwilę poczekajmy, skoro z Krzakiem i Jojką czekamy.

 • Avengers123456msciciel doświadczony

  Nie chce mi się czytać tych komentarzy, a mam pytanie do redakcji, mogę napisać książkę, z tych komentarzy, pod tytułem Skjumping trollowskie komentarze i te pozytywne.

 • Arturion profesor
  @kwakumadowna

  W zasadzie za ten wpis powinieneś dostać bana. Ja dałem lajka. Ale tylko z powodu z forumowych rozczarowań. ;-)

 • Paweł39 weteran

  I pomyśleć że parę lat wstecz Pilch na tej skoczni jako nastolatek skakał też po 144 metry jak pamiętam.. a teraz jest na samym dnie. Jak my potrafimy jednak te talenty marnować..

 • Polak_Rodak bywalec

  Jest się z czego cieszyć. Olo po odesłaniu do PK prezentuje równy wysoki poziom. Oby wywalczył nam 6 miejsce i dobrze się spisał na TCS. Niestety pozostali trochę poniżej oczekiwań, a strata do czołówki dość znaczna. Szczególnie martwi mnie Pilch który nie jest w stanie być nawet w pobliżu trzydziestki. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko mieć nadzieję że będzie lepiej.

 • kwakumadowna początkujący
  @kwak11234@wp.pl

  na pewno Zniszczoła obchodzi, że taki nikt jak ty go nie darzy sympatia, przeciez typie jestes blaznem tej strony, trzymaja cie aby psychiczni nie byli wykluczeni

 • Janusz11 stały bywalec

  Co ja czytam, cóż to za hejt na Zniszczoła ze strony użytkownika kwak, jakby głównym przewinieniem Aleksandra było, że ma czelność wygrywać z całą polską młodzieżą.

  Że ma 29 lat i na tym etapie nie rokuje już na zdobywanie najwyższych laurów w PŚ? To prawda, ale nawet potężni Austriacy nie odstrzeliwują starego Aignera i nawet ja, orędownik stawiania na młodych, nie wyrzucałbym z kadr starawego zawodnika na poziomie topki PK. Taki Murańka na tym etapie kariery powinien według mnie być co najwyżej w grupie bazowej, powoli to samo można mówić o Wolnym, ale Zniszczoł prezentuje poziom kadrowicza, w PŚ zawodzi, ale głupio byłoby go po prostu odstawić.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl