PK w Ruce: Triumf Oestvolda, Zniszczoł drugi!

 • 2023-12-15 15:10

Benjamin Oestvold wygrał piątkowy konkurs Pucharu Kontynentalnego rozegrany na skoczni Rukatunturi (HS142) w Ruce. Reprezentant Norwegii triumfował po skokach na odległość 144,5 m oraz 138 m. Drugie miejsce zajął lider na półmetku zawodów, Aleksander Zniszczoł. Trzeci był Austriak Stephan Embacher. W finale wystąpiło pięciu Polaków.

Liderem na półmetku konkursu był Aleksander Zniszczoł. Reprezentant Polski poszybował na odległość 141,5 metra i miał 2,4 punktu przewagi nad Zakiem Mogelem (143,5 m) oraz 2,6 pkt. nad Markusem Muellerem (137 m). Czwarty był Benjamin Oestvold (144,5 m), piąty Sindre Ulven Joergensen (140 m), a szósty Maksim Bartolj (139,5 m).

Skład czołowej dziesiątki serii uzupełnili Luca Roth (138 m), Felix Hoffmann (135,5 m), Stephan Embacher (137,5 m) i Constantin Schmid (136,5 m).

Awans do finału wywalczyło jeszcze czterech reprezentantów Polski. Siedemnaste miejsce na półmetku zajmował Andrzej Stękała (132 m). Dwudziesty drugi był Kacper Juroszek (130,5 m), dwudziesty piąty Jakub Wolny (126,5 m), a dwudziesty siódmy Klemens Murańka (125 m).

Jan Habdas z wynikiem 118,5 metra zajął trzydziestą piątą lokatę. Tomasz Pilch został zdyskwalifikowany.

Pierwszą rundę zawodów przeprowadzono z 16. i 15. belki startowej.

W finale po zwycięstwo ostatecznie skoczył Benjamin Oestvold. Norweg wylądował na 138 metrze i triumfował na Rukatunturi z przewagą 4,8 punktu nad drugim Aleksandrem Zniszczołem (136 m). Na najniższym stopniu podium stanął autor najdłuższego skoku w konkursie, Stephan Embacher (145,5 m). Tuż za nim uplasowali się Maksim Bartolj (139 m), Zak Mogel (135 m) i Markus Mueller (135,5 m).

Siódme miejsce w konkursie zajął Constantin Schmid (139,5 m), ósmy był Clemens Aigner (139 m), dziewiąty Luca Roth (136 m), a dziesiąty Sindre Ulven Joergensen (135 m).

Na siedemnastej pozycji zawody ukończył Andrzej Stękała (133 m). Dwudziesty był Jakub Wolny (126 m), dwudziesty trzeci Kacper Juroszek (119 m), natomiast dwudziesty siódmy Klemens Murańka (111,5 m).

Rundę finałową rozegrano w całości z 16. platformy.

Nowym liderem Pucharu Kontynentalnego został Aleksander Zniszczoł (196 pkt.), który ma tylko punkt przewagi nad Benjaminem Oestvoldem (195 pkt.) oraz 4 "oczka" nad Clemensem Aignerem (192 pkt.). Polak jest bliski wywalczenia dodatkowego, szóstego miejsca startowego dla Polski na 72. Turniej Czterech Skoczni. O wszystkim zadecyduje sobotnia rywalizacja w Ruce.

Początek sobotniego konkursu w Ruce zaplanowano na 9:45 czasu polskiego. Z kolei o 9:00 rozpocznie się seria próbna.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego 2023/24 >>>
Zobacz aktualną klasyfikację 3. periodu PK >>>
Zobacz aktualny ranking CRL >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (24744) komentarze: (138)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Janekx1 weteran
  @Labrador_Retriever

  Do mnie też mówią Janek a nie Jan pomimo że 30 stycznia kończę 46 lat. Pan prezydent Kwaśniewski ma prawie 70 lat i też mówią do niego Olek a nie Aleksander, Kaczyński ma 74 czy 75 i też ludzie mówią mu Jarek a nie Jarosław.

  Śmieszne byłoby gdyby ktoś używał notorycznie sformułowań Piotruś, Bartuś, Kamilek, Dawidek, Pawełek dlatego absolutnie jak większość się nie zgadzam z Kwakiem odnośnie pretensji o to jak się mamy zwracać do innych.

 • Janekx1 weteran
  @placek08

  Aigner w przeciwieństwie do Zniszczoła jest olimpijczykiem oraz od kilku lat kiedy wchodzi do elity prosto z zaplecza skacze na bardzo solidnym poziomie punktowania i oddaje nawet pojedyncze bomby które mogą go plasować pod koniec dziesiątki.

 • Janekx1 weteran
  @Seba Aka Krzychu

  Na TCS duże znaczenie będą mieć pary KO

 • solskjear początkujący
  36 letni Litwin w bazie FIS

  Sarunas Dmukauskas to jedyny Litwin w bazie skoków

 • Janekx1 weteran
  @Arturion

  Strasznie są monotonni trolle

 • Arturion profesor
  @Oreo

  Bo jego poziom mentalny jest poniżej intelektualnego.

  EDIT - Tu jednak jest portal o skokach, nie o kwakach (rozmowy o użytkownikach nie przewiduje regulamin), więc to moja ostatnia wypowiedź na ten temat.

 • Oreo profesor
  @kwakumadowna

  aje ale szanuj kwaka, co? koleś ma ciekawe info zawsze, skąd ten hejt na niego?

 • Arturion profesor
  @Janekx1

  Owszem. Wyjątkowo nieciekawy, jak się przekonałem.

 • Janekx1 weteran

  Johansson udowadnia że rychły koniec kariery po tym sezonie zapewne po Raw Air jest nieuchronny.

 • Janekx1 weteran
  @Arturion

  To jest zapewne ten sam użytkownik który podczas kwalifikacji jeszcze na innym zapewne zbanowanym koncie się do mnie przywalał.

 • Arturion profesor
  @Avengers123456msciciel

  To naturalne, że na tak prestiżowej stronie jest trolli zatrzęsienie.
  "Kibice sukcesu" w większości odeszli lub siedzą cicho, więc nienawistników bardziej widać.
  Nie dajmy się po prostu. Choćby nasi cały sezon "skakali piach", nie znaczy, że mamy przestać im kibicować.
  Ja, w dodatku, jestem optymistą. Nie będzie tak źle.
  A gdyby nawet, to co?

  PS. To nie strona "atakuje naszych skoczków".
  A w ogóle - trzeba to stwierdzić - nie jest strona opolskich skoczkach, tylko o skokach narciarskich. Stąd i jakiś niedowarzony fan Finów, może tu się produkować z kolejnymi niedowarzonymi przepowiedniami. Ma prawo.

 • Avengers123456msciciel doświadczony
  @Avengers123456msciciel

  Żeby nasi skoczkowie nie skakali, w celu nie karmieniu trolli.

 • Avengers123456msciciel doświadczony
  @Arturion

  Powinno być więcej pozytywnych komentarzy, ale te strona widzę, że atakuje naszych skoczków, jest tu więcej trolli jak nigdzie indziej, nie wiem co się porobiło z tym społeczeństwem, ja bym radził, żeby nasi skoczkowie nie skakali, bo to się robi przegięcie, mogę napisać ostrzej ale.

 • Arturion profesor
  @Paweł39

  Ile lat ma Pilch? Naprawdę dość niewiele. Przekreślać go teraz całkowicie też nie ma sensu. Były czasy, że skakał lepiej. Ba, nawet mistrzem Polski był (hehe). Nie jestem jego fanem, ale chwilę poczekajmy, skoro z Krzakiem i Jojką czekamy.

 • Avengers123456msciciel doświadczony

  Nie chce mi się czytać tych komentarzy, a mam pytanie do redakcji, mogę napisać książkę, z tych komentarzy, pod tytułem Skjumping trollowskie komentarze i te pozytywne.

 • Arturion profesor
  @kwakumadowna

  W zasadzie za ten wpis powinieneś dostać bana. Ja dałem lajka. Ale tylko z powodu z forumowych rozczarowań. ;-)

 • Paweł39 weteran

  I pomyśleć że parę lat wstecz Pilch na tej skoczni jako nastolatek skakał też po 144 metry jak pamiętam.. a teraz jest na samym dnie. Jak my potrafimy jednak te talenty marnować..

 • Polak_Rodak bywalec

  Jest się z czego cieszyć. Olo po odesłaniu do PK prezentuje równy wysoki poziom. Oby wywalczył nam 6 miejsce i dobrze się spisał na TCS. Niestety pozostali trochę poniżej oczekiwań, a strata do czołówki dość znaczna. Szczególnie martwi mnie Pilch który nie jest w stanie być nawet w pobliżu trzydziestki. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko mieć nadzieję że będzie lepiej.

 • kwakumadowna początkujący
  @kwak11234@wp.pl

  na pewno Zniszczoła obchodzi, że taki nikt jak ty go nie darzy sympatia, przeciez typie jestes blaznem tej strony, trzymaja cie aby psychiczni nie byli wykluczeni

 • Janusz11 stały bywalec

  Co ja czytam, cóż to za hejt na Zniszczoła ze strony użytkownika kwak, jakby głównym przewinieniem Aleksandra było, że ma czelność wygrywać z całą polską młodzieżą.

  Że ma 29 lat i na tym etapie nie rokuje już na zdobywanie najwyższych laurów w PŚ? To prawda, ale nawet potężni Austriacy nie odstrzeliwują starego Aignera i nawet ja, orędownik stawiania na młodych, nie wyrzucałbym z kadr starawego zawodnika na poziomie topki PK. Taki Murańka na tym etapie kariery powinien według mnie być co najwyżej w grupie bazowej, powoli to samo można mówić o Wolnym, ale Zniszczoł prezentuje poziom kadrowicza, w PŚ zawodzi, ale głupio byłoby go po prostu odstawić.

 • Radek95 stały bywalec

  Wróci do PS i 4-5 dziesiątka 😂

 • placek08 doświadczony
  @kwak11234@wp.pl

  Odpuść czasem trochę. Sam pisałeś, że "Tutaj podium byłoby już ogromnym sukcesem.", a potem o porażce. To zdecyduj się na coś.
  Odpuść sobie czepianie się "Olka" - jak już inni pisali, to naturalne zdrobnienie. Rozumiem, że do dorosłych nigdy nie zwracasz się per "Ola", "Zosia", "Gosia", "Tosia", "Kuba" itd?
  Koszty wyjazdów na PŚ w ramach wywalczonych limitów są zwracane związkom - wyjątek mogą tu stanowić miejsca 2.-4., gdy kraj nie ma tylu zawodników w tym, co kiedyś było TOP55 WRL (nie do końca ogarnąłem wszystkie zmiany a jednak zwroty kosztów miały być zmieniane w ostatnim czasie).
  Odnośnie Finlandii i 5. miejsca - dużo im brakuje. Musieliby mieć 5 zawodników łącznie w TOP45 WRL (licząc tylko tych zabierających miejscówki) I TOP3 periodu CRL (tak samo). Na razie tylko Aalto i Kytosaho są na premiowanych miejscach w WRL, reszta jest bardzo daleko. Na tę chwilę próg wynosi 62pkt (ustala go Larson), Palosaari - 3. z Finów - ma tylko 24pkt.

  I jeszcze taka myśl: to jednak niesprawiedliwe nie lubić skoczka za to, że nie ma lepszych od niego młodych zawodników, którzy mogliby zamiast niego stawać na podium PK. Ja bym (a właściwie bez "bym") się cieszył, że mamy swoją wersję Aignera.

 • Seba Aka Krzychu profesor

  Zniszczoł bardzo możliwe że wywalczy dodatkową miejscówkę, ciekaw jestem czy po przejściu do PŚ będzie w stanie przynajmniej awansować do drugiej serii.

 • dejw profesor
  @FankaPilcha

  Co to znaczy zachwyty nad Embacherem? Chłop po prostu zrobił bardzo dobry wynik po szybkim przejściu z FC na CoC, a to ostatnio u juniorów nie zdarza się często.
  A że talent to on ma i to bardzo duży, to nie jest żadna spekulacja tylko fakt wynikający z obserwacji jego poczynań. Podobnie jak z D.Haagenem, którego już teraz można uznać za jedno z największych rozczarowań juniorskich z roczników urodzonych już w XXI wieku.

 • Mucha125 profesor
  @Oreo

  Ja jestem w szoku że po NPS dopuścili go do skoku

 • Pavel profesor
  @FankaPilcha

  O zachwytach nad niespełnionymi talentami pisze ktoś o nicku "fanka Pilcha" ;) Podziwiam autoironię ;)

 • semion weteran

  Dawać go na PŚ! Dawać!

 • StochIO2014 bywalec

  Coś mi się wydaje, że Olek w tym sezonie zdobędzie więcej punktów w PŚ niż Paweł.

 • sheef profesor
  Statystyki konkursu

  8 zwycięstwo Oestvolda (16 podium w karierze),
  13 podium w karierze Zniszczoła,
  1 podium w karierze Embachera.

 • Oreo profesor

  a Song miał tu skakać w ogóle? Jestem w szoku lol

 • Mucha125 profesor
  @sorantor250

  Chyba znowu będzie powtarzał scenariusz z dwóch lat temu, gdy nie zdobył nawet 1 pkt PK

 • FankaPilcha stały bywalec

  Widzę Tschofenig niektórym się już znudził i w najbliższym czasie będą modne zachwyty nad Embacherem. Pamiętam jeszcze jak ekscytowano się Resingerem, Bachlingerem czy Haagenem (tym ostatnim chyba najbardziej), a teraz widać jak mocno przestrzelone były to spekulacje. Oby tylko w przypadku Stephana nie skończyło się na niespełnionych oczekiwaniach przez takie gadanie.

 • kwak11234@wp.pl profesor
  @Prekursor Skoczni Vip

  Raczej tak, zależy od Engelbergu

 • kwak11234@wp.pl profesor

  Song: "organizatorzy popełnili bład z NPS użyli jakiś starych danych i wszystko zepsuli, pozwoli mi wystartować nagle i to było wszystko na wariackich papierach, byłem zły i nieprzygotowany do skoku, dlatego nie wyszło, ale jutro nowa szansa i jestem dobrej myśli"

  to odniesienie do dziwnej sytuacji z NPS Qiwu

 • Labrador_Retriever weteran
  @kwak11234@wp.pl

  No ok, dobrze, ale nie rób tu scen. Miej sobie swoją antypatię do Zniszczoła i sobie z nią żyj, ale nie podniecaj się tak jego wynikami lub ich brakiem. Butnie mówisz, że niektórych nie traktujesz tu poważnie, też ok. Tylko naprawdę, w całym tym wątku najtrudniej traktować poważnie Ciebie. Nie wiem, jaka jest Twoja sytuacja życiowa, ale można wręcz odnieść wrażenie, że Twoje życie zależy od tego Zniszczoła, skoków i w ogóle. Wątpię, by tak było, a jak naprawdę to jest Twoje największe zmartwienie, to tylko pozazdrościć.

 • Prekursor Skoczni Vip weteran

  Embacher to ogromny talent, debiut na TCS?

 • kwak11234@wp.pl profesor
  @Xenkus

  Tak. Według mnie nie zakończył jej wtedy kiedy powinien, ale to moje zdanie. Ale nie krytykuje go za wyniki teraz, bo nie mam do tego prawa za jego dokonania i osiągniecia.
  Po prostu uważam, że dwa sezony za długo. Na siłę nigdy nic nie ma sensu, ale każdy ma inne zdanie jak zawsze :)

 • znawca_francuskiego weteran
  @Labrador_Retriever

  Bartłomiej czy Bartosz...to nie ma znaczenia bo i tak się będą zwracać Bartek ;)

 • Xenkus profesor
  @kwak11234@wp.pl

  Bo Stoch nie skończył kariery to masz do niego negatywny stosunek

 • kwak11234@wp.pl profesor
  @Labrador_Retriever

  nic mnie tu nie denerwuje, bo nie biore na powaznie niektorych tu osób. Zdania nie zmienie i nigdy nie zmieniłem.
  Mam negatywny stosunek do Zniszczoła od wielu sezonów, a od początku tego sezonu do Stocha, ale ze względu na jego dokonania i jaka jest legenda skokow po prostu tego nie komentuje, a co mysle to zostawiam sobie :)
  A wiele mysli z zeszlych sezonow mi sie sprawdzily, pisalem o potencjale Frantza z USA. A najbardziej trafilem z Palosaarim o ktorym nikt nic nie wiedzial a wygral MSJ. Teraz ma slaby poczatek sezonu przez brak treningow latem spowodowany kontuzja plecow.

 • Labrador_Retriever weteran
  @kwak11234@wp.pl

  Nikt się poza Tobą nie podnieca zanadto. Sam mówisz, że nie lubisz Zniszczoła, wyraźnie wpływa to na Twój odbiór sytuacji, a gadasz o obiektywizmie. Zlituj się. Odnotowujemy tutaj fakt. Faktem jest, że Zniszczoł był dzisiaj drugi, to jest wynik, który można określić jako coś ok, dobrego i tyle. Nie widzę tu zachwytów. Widzę za to jednego gościa, który próbuje zgrywać obiektywnego realistę, a zamiast tego daje wyraz swojej dziwnej antyaptii do jakiegoś skoczka. Daj sobie spokój, naprawdę, bo to śmieszne. Widziałem, że gdzieś w komentarzach bardzo denerwowało Cię, że ktoś tam traktował Cię jak dzieciaka, czy tam jakoś Cię nazwał w ten sposób. Na to jest dobra rada. Po prostu zachowuj się jak dorosły. Bo wiesz, po tych komentarzach dałbym Ci jakieś 15 lat. I nie zrozum mnie źle, możesz mieć nawet 45, 60, 75 lat, wszystko jedno. Po prostu jakiś tam wiek wpisany w dokument nic tutaj nie zmienia.

 • dervish profesor
  @Karpp

  Dejw ci chyba wyjaśnił. Nie będę powielał.

 • sorantor250 weteran

  Pilch dalej bez jakiegokolwiek punktu PK. zaczynam wątpić, że z tego zawodnika cokolwiek będzie.

 • dejw profesor
  @alo

  🚑🚑🚑🚑🚑🚑

 • waldemarsson doświadczony

  Ostatnio Tschofenig idzie w dół, a Embacher w górę

 • dervish profesor
  @Labrador_Retriever

  Niektórzy jak nasz kolega Kwak pewnie wola by o nich mówić i zwracać sie oficjalnie: Dariuszu, Mirosławie, Aleksandrze czy Mateuszu a najlepiej po nazwisku, ;)
  Ja nie cierpię gdy ktoś poza sprawami oficjalnymi i urzędowymi tak się do mnie zwraca. Wolę: Darek, Mirek, Olek,Mati itp..

 • Mucha125 profesor
  @Karpp

  W Oberstdorf wielokrotnie pokazał że tam się nie opłaca wystawiać krajówki, jak często Niemcy tam przepadali masowo. Jest to trudna i loteryjna skocznia.
  Mamut to już inna kwestia lepsza niż duża skocznia

 • kwak11234@wp.pl profesor

  Mam takie zdanie, a nie inne bo po prostu nie darzę sympatią Zniszczoła. A wręcz nie lubię. Gość ma już 29 lat, a wciąż jest za słaby na PŚ, a w PK zgrywa bohatera polskich skoków, a wy zamiast być obiektywni to się podniecacie jego miejscem na podium.
  Gdzie nowy zawodnicy? Kiedy usłyszymy o nowych polskich skoczkach w PK? Za trzy/cztery lata?
  Po wielu sezonach mam dość słuchania o tych samych nazwiskach. 29 letnim Zniszczole, który nie daje rady w PŚ. 32 letnim Kocie, czy 28 letnim Stekale. Kto ma przejąć stery po Kubackim/Żyle/Stochu? Odpowiedzcie mi.
  Habdas, który chwali się w mediach społecznościowych, że zacznie teraz stosować dietę i schudnie? Takie to jest podejście do sportu?
  Nie ma nowych nazwisk, to nie ma emocji. Tyle
  Gdyby ktoś z Polski zrobił taki wynik dziś jak Embacher to owszem można byłoby się podniecać, że to przyszłość, a nie 29 letni Zniszczoł, który pojedzie na TCS i znów przepadnie w KO. Ale dla niego to i tak będzie mały kroczek w górę
  Bla, bla, bla. Zieww.

 • Mucha125 profesor
  @Pavel

  Jeszcze w FIS cup zapewne też zostanie wywalczone 7 miejsce na PK ale przez masę Austriaków

 • dejw profesor
  @Karpp

  No czyli kalendarzowo by się to też składało idealnie by jedną krajówkę zostawić na GaPa, a drugą na loty, dokładnie tak samo jak zrobili rok temu.

 • Karpp profesor
  @dervish

  Przecież w Oberstdorfie w tym samym czasie są kwali a w Engelbergu PK.

 • dervish profesor
  @dejw

  A co maja nie wystawić tej krajówki? W tym czasie nie ma żadnych zawodów PK. Zaplecze ma wtedy cos lepszego do zrobienia niz poskakac na własnym obiekcie w TCS-ie?

 • Labrador_Retriever weteran

  A swoją drogą, nie rozumiem, o co chodzi z tym czepianiem się zdrobnienia imienia Aleksander. Nikt nie mówi Oluś, tylko Olek. Olek to normalny sposób zwracania się do Aleksandra, dorosłego faceta też. Do mnie mówią Bartek, nie Bartłomiej, jak w trzeciej osobie ktoś o mnie mówi, to też raczej jako Bartek, chyba że sytuacja jest oficjalna. Co wy macie z tym Olkiem? Maciek Kot, Piotrek Żyła, Olek Zniszczoł - nie ma w tym nic dziwnego, to po prostu pewien sposób okazywania sympatii do tych ludzi. To nie jest jakaś infantylizacja, którą byłoby mówienie o nich Maciuś, Piotruś, Oluś. Dajcie sobie na wstrzymanie, zajmijcie się innymi rzeczami, nie wiem, a nie czepiajcie się normalnych zdrobnień.

 • pablito weteran

  ten Embacher ma duży potencjał

 • Fan_ekipy_pod_narty doświadczony
  @Karpp

  No tak bo będą loty w Oberstdorfie przecież.

 • dejw profesor
  @Karpp

  Teraz się serio zaczynam zastanawiać, czy im ta krajówka na TCSie jest w ogóle potrzebna przy tak słabych liderach zaplecza, które ogrywa Roth i przy tak mdławym, poza żwawym początku sezonu Hammanie i czy dla nich nie lepiej byłoby w takim razie poczekać z nimi do lotów w Oberstdorfie.
  Choć najprawdopodobniej jednak prestiż Turnieju przeważy i chociaż jedną tam wystawią.

 • dervish profesor
  @kwak11234@wp.pl

  Nawet gdyby nie było za darmo a praktycznie jest, to wiecej by nas kosztowało wozenie tego samego Olka po arenach PK niz PŚ.

 • kwak11234@wp.pl profesor
  @dervish

  opłaty za hotel, jedzenie, wyjazdy etc.
  Za darmo wszystko jest teraz?
  Skoro nie ma pożytków, to mam uważać że jedzie pozwiedzać dane miejsce, tak?

 • dervish profesor
  @kwak11234@wp.pl

  O jakich ty kosztach mówisz? Możesz wyszczególnić? ;)

 • Labrador_Retriever weteran
  @kwak11234@wp.pl

  Jaką autostradę? Widziałeś te różnice punktowe czy nie? Ech, narzekanie na jeden z niewielu pozytywów w polskich skokach ostanimi czasy - poziom Kwaka. Żenujące.

 • dervish profesor
  @Labrador_Retriever

  Zgadza się, Zniszczoł moze i jest za słaby na PŚ ale na pewno jest za silny na PK. W PK tylko się kisi.

 • King profesor
  @Pavel

  Swoją drogą ciekawe czy Zniszczoł pójdzie mniej więcej podobną drogą jak w zeszłym sezonie. Czyli zaczyna w PŚ, potem zesłanie do PK i jak już wrócił do PŚ to się rozkręcił. Co prawda w zeszłym roku odpuścił TCS, a tutaj zawody poprzedzające TCS.
  Nadziei sobie i tak nie robię zważywszy na to jak skacze nasza kadra. Jednak jeśli okaże się, że Zniszczoł pójdzie w górę to wtedy decyzja o zesłaniu do PK była właściwa.

 • kwak11234@wp.pl profesor
  @dervish

  podaj jakiś argument po co nam ta miejscówka?
  Na dodatkowe koszta PZN by jechał 6 skoczek?
  i tak dobrze wiemy, że nasi prócz Kubackiego i Żyły nie istnieją w PŚ.
  Podaj jakiś sensowny konkretny argument, ale prosze nie uzywaj " zabieramy Niemcow i bardzo dobrze!"
  Pojedzie Stekala albo Kot i znowu bedzie narzekanie i szukanie pozytowow, malymi kroczkami.

  Zapewne na niemiecką część pojedzie Stękała, a po PK w Engelbergu Kot który ogarnie się w COC i zmieni słabego Stękałe na austriacką część

 • Karpp profesor
  @dejw

  Pytanie w ilu konkursach na TCS Niemcy wystawią krajówkę? Bo Austriacy wiadomo, że w dwóch. A ta utrata tej miejscówki może mieć znaczenie w walce o PN.

 • kwak11234@wp.pl profesor
  @Mesq2004

  Estonia może maksymalnie wysłać 2 skoczków na TCS. Zapewne pojedzie sam Aigro

 • dervish profesor
  @kwak11234@wp.pl

  Nie masz madrzejszych pytań ani większych problemów? Do byłego prezydenta do dzis wielu zwraca sie per Olek i nikomu nie przeszkadza, że ma pewnie z 80 lat.

 • Labrador_Retriever weteran
  @kwak11234@wp.pl

  "Syndrom zwycięzcy" xD Zniszczoł skoczył dobrze, miejsce na podium ma. Oestvold go dzisiaj pokonał i tyle. Żadne syndromy nie grają tutaj roli. Narzekanie na ten jego występ i jakieś gadanie o nieuzasadnionej wierze w niego to jest coś tak dziwnego, zwłaszcza biorąc pod uwagę obecną sytuację w polskich skokach. Z drugiej strony zaś gadanie o sensacji z miejscem na podium. Nie, wynik jak wynik, Zniszczoł wyraźnie jest jednym z czołowych zawodników na tym poziomie obecnie. Sensacją to byłoby podium Juroszka czy Murańki w obecnej formie.

 • dejw profesor
  @Pavel

  Nic dodać, nic ująć. Polacy robią tu po prostu za psa ogrodnika ;)

 • Mesq2004 bywalec

  Vagul ma prawo startu w PŚ. Ciekawe czy wystąpi na TCS z Maltsevem i Aigro?

 • dervish profesor

  Zniszczoł liderem periodu. Miejscówki juz chyba nie sposób stracić. Chyba tylko DSQ mogłaby mu ja odebrac.

 • kwak11234@wp.pl profesor
  @dervish

  całe życie będziesz pisał "Olek"
  Tak pytam z czystej ciekawosci, dla mnie te nazewnictwo uposledza tylko powaznego doroslego zawodnika

 • Roxor profesor

  Czyli dodatkowe miejsce na wyciągnięcie ręki, jakaś katastrofa musiałaby się wydarzyć, żeby tego nie utrzymać. I to wszystko po to, żeby kolejny zawodnik mógł uklepywać bule w PŚ.

 • Pavel profesor

  To na 90% szóste miejsce dla Polski, Norwegii i Austrii. Zabawne, że my przeważnie robimy limit z PK w momencie gdy jest on nam totalnie zbędny ;)

 • StochMistrz{29465894} profesor

  Bardzo dobry skok pod względem odległości ale za słabe lądowanie Olka w drugiej serii. Mimo wszystko brawo dla Alexandra za wywalczenie podium w PK w Ruce i za dwa bardzo dobre skoki

 • kwak11234@wp.pl profesor
  @King

  nic nie ma. tylko napisalem ze on zawsze czyms przegrywa, albo notami albo odlegloscia.
  Dlatego bylem przekonany po 1 serii ze on tego nie utrzyma.
  Dla mnie sensacja i tak jest podium choc Embacher prawie go juz mial

 • alo profesor
  @Karpp

  I bardzo dobrze. Niemcom trzeba przysrywać jak się da. Kombinatorzy

 • dervish profesor

  Ten występ Olka to w zasadzie jedyna satysfakcja jaka sporządzili nam polscy skoczkowie w tym sezonie.

 • dejw profesor

  No to Niemcy są w dvpie po dzisiejszym konkursie. Oestevold, Aigner i Zniszczoł już ze sporą przewagą nad Rothem - do którego jak pisałem nie można mieć pretensji, on teraz skacze swoje. Zawodzą potwornie Eisenbichler, Schmid, nawet Hoffman. Któryś z tej trójki nie zmieści się do krajówki na TCS, na tę chwilę to wciąż sensacyjnie jest ten pierwszy.

 • King profesor
  @kwak11234@wp.pl

  Co ma nota za styl do presji/mentalności zwycięzcy? Coraz ciekawsze opinie na tym forum dzisiaj widzę.

 • kwak11234@wp.pl profesor
  @dervish

  nie wytrzymal zadnej presji, mial autostrade po wygrana. Skoczek nie mysli o jakims limicie przed skokiem finalowym a o tym by wygrac i cieszyc sie ze byl najlepszy, Zniszczol znowu nie dal rady, ktory to juz raz?

 • Pavel profesor
  @dervish

  Emocje sięgnęły zenitu ;)

 • Karpp profesor

  Wydaje się, że miejscówka kosztem Niemców jest.

 • King profesor

  Zniszczoł bardzo dobrze. Co prawda przegrał z Oestvoldem, ale ten oddał świetny skok w 2 serii, a Zniszczoł teraz nie skoczył źle. Chyba przez dłuższy czas będzie to jedyny pozytywny wynik w polskich skokach.

 • kwak11234@wp.pl profesor

  Tak jak pisałem. Zniszczoł nie ma syndromu zwycięzcy, takie noty jakie dostał za styl to skandal.
  Nie wiem jak mogliscie w niego wierzyc, ale miejsce na podium jest juz sensacja

 • dervish profesor

  Odetchnałem. Zniszczoł wytrzymał presje i jednak skończył na podium i to na 2 miejscu. Brawa dla Olka. Zasłużył.

 • kibicsportu profesor

  Nie udało się wygrać, ale drugie miejsce też dobre.

 • MroziuPL95 stały bywalec

  No i solidnie Olek, nie zawalił drugim skokiem.

 • Matrixun doświadczony

  No niestety, wygranej nie będzie, ale podium już tak.

 • Xenkus profesor

  Brawo Olek jest podium. A Kwaku w niego nie wierzył.

 • King profesor

  Embacher na podium. Jego skala talentu jest olbrzymia.

 • andbal profesor
  @kwak11234@wp.pl

  Pięciu w 50 tce Listy przydziału kwot lub 4ech w tej liscie i jeden z periodu PK.

 • kwak11234@wp.pl profesor

  Oestvold skok po wygraną dzisiaj

 • kibicsportu profesor

  Ciężko będzie Zniszczołowi wygrać. Niech nawet i podium utrzyma i będzie dobrze.

 • dervish profesor

  Ciekawe ile pkt dzis straci Rotjh do Zniszczoła?

 • dejw profesor

  Roth wyrównuje mniej więcej punktowy wynik ponad stan, który wykręcił w pierwszym konkursie w Lillehammer. Do niego nie można mieć żadnych pretensji, to bynajmniej nie on miał ciągnąć niemieckie zaplecze.

 • Pavel profesor
  @dejw

  W zasadzie to nie mamy żadnego w jako takiej formie ;)

 • dervish profesor

  Ale nie w przypadku Rotha który dalej brudzi swoją zbroje :)

 • kwak11234@wp.pl profesor

  Naprawde ogromna sensacja bylaby potecjalna wygrana Zniszczola. On juz w tylu konkursach się spalał, że nigdy w niego nie uwierze.
  Tutaj podium byłoby już ogromnym sukcesem.

 • dejw profesor

  No to chyba można już trochę mocniej niż nieśmiało ogłosić wybuch talentu kolejnego austriackiego diamentu.

 • dervish profesor

  Zaczeło się skakanie powyzej 140 m.

 • King profesor
  @dejw

  Jaka to trójka? :P Jak dla mnie każdy tutaj skacze tak samo w naszej kadrze. W jednej sesji najlepszy będzie Żyła, w innej nawet Kot w jeszcze innej Kubacki i tak to się kręci u nas w tym sezonie :P

 • dejw profesor
  @Pavel

  * 3 zawodników ;)

 • alo profesor
  @Pavel

  Wystarczy wymienić Kota na Stekale i jako szósty Zniszczol i wydaje mi się że byłaby wtedy najmocniejsza szóstka jaka jesteśmy w stanie wystawić na PŚ

 • kibicsportu profesor
  @Pavel

  Zabieramy automatycznie miejsce innym reprezentacjom. Jest to brutalne, ale cóż takie życie.

 • StochMistrz{29465894} profesor

  Dobry skok Stękały w drugiej serii, ale stać go na dłuższe odległości

 • MroziuPL95 stały bywalec

  No to wygląda na to, że to dodatkowe miejsce, jeśli Olek wywalczy, to zdecydowanie tylko po to, żeby odebrać je innym, bo ani Kot ani Stękała nie skaczą na poziomie punktów PŚ

 • dervish profesor

  Jednak Braun i Leitner juz wyjasnili Biślę.
  P.S.
  Braun w odróżnieniu od polskiego odpowiednika nie zrobił z siebie [***]a którego miejsce jest w zakładzie zamknietym.

 • dejw profesor

  Braun gasi Eisiego i Stękały, niczym jego polski odpowiednik w poniedziałek na posiedzeniu Sejmu.

 • StochMistrz{29465894} profesor
  @kwak11234@wp.pl

  To jest przeciętny skok pod względem odległości, jak na taką bardzo dużą skocznię. Jaką jest Rukatunturi HS 142, ale Mico Ahonen prezentuje się dużo lepiej niż w poprzednim sezonie

 • Pavel profesor

  Tak się w zasadzie zastanawiam po co nam to miejsce jak my nie mamy 4 zawodników w jako takiej formie ;)

 • kwak11234@wp.pl profesor

  pytanie do ekspertow co do miejscowek
  Co musi zrobic Finlandia by miec 5 miejsce w PS?
  Jaka punktacja w PS ich premiuje?

 • kwak11234@wp.pl profesor
  @StochMistrz{29465894}

  to jest dla ciebie slabo? miejsce w top 20 wiedzac ze Ahonen co roku klepal bule w COC w Ruce
  zrobil OGROMNY postęp, jesli bedzie dalej ciezko pracowal moze skakac za rok juz w PS

 • dervish profesor

  Wściekła Biśla jednak sie budzi, ale nadal jest nieregularny. Bedzie spory awans.

 • Xenkus profesor

  PŚ dla Juroszka w tym sezonie tylko w Polsce.

 • kwak11234@wp.pl profesor

  Habdas niedawno pochwalil sie tym, ze zacznie dbac o wage i diete.
  On chyba te skoki traktuje dla beki patrzac po wynikach

 • kwak11234@wp.pl profesor

  Szansa na 1 wygrana wciaz jest malo realna, pozycja do wygrania dobra, ale uspokojcie sie z tymi oczekiwaniami.
  A po 2. w II serii ogromna loteria

 • Mucha125 profesor
  @Joorny

  Nie był błąd, bo ostatni skakał(obniżona belka). Musieli oprotestować najwyraźniej

 • dejw profesor
  @Farek

  Niemcy, Norwegowie sami robią sobie na złość, że nie są w stanie ograć Polaka, który ma zdobyte okrągłe zero w tym sezonie PŚ ;)

 • dervish profesor

  Jak by nie było to zdaje sie była pierwsza w tym sezonie seria wygrana przez Polaka.

 • kwak11234@wp.pl profesor
  @dervish

  poczekaj po skoku :)

 • dervish profesor
  @kwak11234@wp.pl

  Kot moze tylko pomarzyć o takich problemach z psyche jakie ma Zniszczoł.

 • Xenkus profesor
  @kwak11234@wp.pl

  W PK jednak Zniszczoł nie ma takich problemów. Gorzej jest z nim w PŚ. A jeszcze gorzej jest z Andrzejem, który stresuje się w PK.

 • maciek0932 doświadczony
  @Joorny

  Może złożyli jakiś protest.

 • kwak11234@wp.pl profesor

  Zniszczoł też ma problemy z psychiką i wytrzymywaniem presji. Sensacją będzie jeśli utrzyma pozycje lidera. Przewaga minimalna, a lepiej atakowac niz bronic.

 • Joorny stały bywalec

  Co to za błędy były w transmisji ze Song NPS a tutaj sklasyfikowany. Brawo Vagul

 • dervish profesor
  @Xenkus

  Tak też i napisałem wcześniej, jedyną szansą dla Stekały jest wywalczenie miejscówki przez Olka. Wtedy Stęki moze wejdzie zamiast Kota.

 • Xenkus profesor
  @dervish

  Jak już Zniszczoł wywalczy miejscówkę to ktoś jechać musi więc niech to będzie Andrzej chyba, że Kot w niedzielę jeszcze odmieni sytuację. Ale to tylko punkty Macieja mogłyby coś zmienić.

 • Xenkus profesor

  Ogromną szansa na pierwsze zwycięstwo zawodnika z Polski w sezonie 23/24.

 • Farek doświadczony

  Kalmar Vagul z punktami PK i prawem startu w PŚ! Teraz jeszcze tylko punkty jakiegoś Kappa czy innego Altera w FC i mamy możliwość estońskiej drużynówki

  Świetna forma Embachera chyba przekłada się na PK, może załapie się do krajówki?

  Zniszczoł lada chwila może przypieczętować 6 miejsce na TCS, nam to raczej nie pomoże ale zrobi na złość Niemcom/Norwegom

 • StochMistrz{29465894} profesor

  Olek musi uważać na Mogela w drugiej serii bo ma małą przewagę nad nim

 • dervish profesor

  Co do Stękały i jego przydatności w PŚ to strata do Olka 23 pkt w jednym skoku wyjaśnia chyba wszystko.

 • kibicsportu profesor
  @Lataj

  Z drugiej strony może wywalczyć miejsce dodatkowe i zyskać pewność siebie dobrymi skokami. Najważniejsze, że pokazuje, że zasługuje na PŚ.

 • dervish profesor

  W znaczny awans Aignera w 2 serii mogę uwierzyc ale co do Rotha to juz nie.

 • Lataj profesor

  Jednak zesłanie Zniszczoła do PK to był błąd. Vagul w końcu z prawem startu w PŚ.

 • Matrixun doświadczony

  Chociaż jedna dobra informacja z polskich skoków na dziś. Szkoda tylko, że kolejny z Polaków jest pod koniec II dziesiątki.

 • Karpp profesor

  Różnice minimalne. Mogą być duże przetasowania po pierwszej serii, zwłaszcza, że to Ruka i PK, nikt na warunki nie czeka. Puszczają jak leci. Wiec jeszcze bym się nie cieszył.

 • Rawianek weteran

  Dawaj Olek po zwycięstwo.

 • Stock98 bywalec

  O mój dobry boże co tutaj się dzieje ;o

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl