PK w Bischofshofen: Austriacka dominacja, bez Polaków w "10"

 • 2020-01-12 10:42

Reprezentanci Austrii zdominowali niedzielny konkurs zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego 2019/20. Zwycięstwo odniósł dwukrotny triumfator tego cyklu - Clemens Aigner. Na podium w Bischofshofen stanęli też Clemens Leitner i Stefan Huber, a czwarty finiszował Ulrich Wohlgenannt. W drugiej rundzie wystąpiło czterech Polaków, jednak żaden z nich nie wskoczył do czołowej "10".

Clemens AignerClemens Aigner

Podobnie jak w sobotę, dziś również przedstawiciele gospodarzy zgarnęli wszystkie stopnie podium. W niedzielę niepokonany okazał się Clemens Aigner, który po wygraniu serii próbnej poszedł za ciosem w seriach konkursowych. Loty mierzące 142 i 136,5 metra dały mu przewagę 4,5 pkt. nad Clemensem Leitnerem (139,5 oraz 136,5 metra). Stefan Huber (136,5 oraz 131 metrów) i Ulrich Wohlgenannt (134,5 oraz 131,5 metra) przegrali z Aignerem różnicą ponad 20 punktów.

Najlepszymi skoczkami spoza Austrii byli tym razem Jurij Tepes ze Słowenii (139,5 oraz 126,5 metra) i Czech Vojtech Stursa (134 i 129,5 metra) - kolejno piąty i szósty.

Polacy, po udanej sobocie, zaliczyli spadek w tabeli. Drugą dziesiątkę otworzył Aleksander Zniszczoł (134 i 125 metrów), w której znalazł się także Klemens Murańka (14 miejsce; 130 i 129 metrów). Kolejne punkty do swojego dorobku dopisał Paweł Wąsek (22. pozycja; 129 i 128 metrów), jednak z największym niedosytem obiekt im. Paula Ausserleitnera opuszczał Andrzej Stękała - czwarty na półmetku (136,5 metra). W finale oddał najkrótszy skok całej serii (114,5 metra), skacząc w najmniej sprzyjających warunkach tej części zmagań. Ostatecznie podopieczny trenera Macieja Maciusiaka wylądował na 27. lokacie.

Najmłodsi w naszym zespole - Adam Niżnik i Tomasz Pilch - zajęli odpowiednio 37. i 42. miejsce.

Nowym liderem drugoligowego cyklu został Leitner, który zakończył 68. Turniej Czterech Skoczni na 36. pozycji. Następne zawody tej rangi odbędą się na Vogtland Arenie w Klingenthal (18-19 stycznia).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację Pucharu Kontynentalnego >>>
Zobacz aktualną klasyfikację 5. periodu PK >>>
Zobacz aktualny ranking CRL >>>


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (17544) komentarze: (114)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Tomek1982 doświadczony

  Niezły pomysł i nazwisko zbójeckie. Wolny jest w dziwnej formie. Dobrze że poszedł potrenować. Może trzeba też do doktora coś na nogi wziąć.

 • PGr weteran
  "Trening" - modne słowo w komentarzach...

  Zmian brak, potrzebny trening.
  I to nie trening potrzebny komuś z kadry A, ale całej kadrze B!
  Żeby znów nie odwalili takiego występu jak krajówka na jesieni w Wiśle.

  Miesiąc treningów (okres bez COCów) coś tam pomógł, teraz mają niespełna dwa tygodnie żeby choć w połowie przeszli Q i jeden zapunktował.

 • W Punkt doświadczony
  tego jeszcze nie grali

  Noriaki Kasai nie potrafił zdobyć przez cały weekend ani jednego punktu w Pucharze Kontynentalnym.
  Myślę, że to dobry moment, żeby ogłosić zakończenie kariery.
  Złego zwrotu użyłem. Nie tyle dobry moment, co najwyższy czas. Trzeba się szanować, Dziadku.
  Za dużo się poniosło dla skoków zasług, żeby teraz robić z siebie, dla byle juniorów, chłopca do bicia.
  Dobrze by było, żeby wszyscy zapamiętali go jako Dziadka, a nie Dziada. I dlatego czas odejść.

 • stivus profesor
  @anonim

  Widzę że masz jakieś problemy albo jesteś bardzo młody, a może jedno i drugie. Jeżeli masz odmienne poglady to ja je akceptuje. Każdy ma prawo wyrazić swoje poglady na tym forum, jednak reaguję na oznaki braku szacunku dla naszych skoczków. I tak jak w zeszłym roku brałem stronę Maćka, tak w tym roku jestem za Kubą i nie podoba mi sie nazywanie go buloklepem tylko z powodu chwilowego braku formy.
  Wyraziłęm swoje zdanie, ty powtórzyłeś swoje. Nie chcę cię przekonywać, jednak zachowanie kultury dyskusji to chyba najważniejsza umiejętność ludzka. Dyskusja jest WYMIANĄ poglądów, a nie wojną krzyżową, w której ktoś chce narzucić drugiej stronie swoje opinie i sposób postzregania świata. Jeśli dyskutować nie potrafisz, nie powinieneś się na tym forum wypowiadać.

 • Raptor202 weteran
  @anonim

  Jesteś ostatnią osobą, która powinna wypowiadać się na temat mądrego pisania.

 • Oreo profesor

  Chińczycy jaka mizeria :(

 • Morgensternowy_ doświadczony
  @dervish

  Surfingowanie na tej samej szóstce skoczków jest tak bezsensowne jak słuchanie jednej i tej samej muzyki. Niby słuchasz tej muzyki, ale po pewnej chwili należy przesłuchać też inne. Tak właśnie jest z wystawianiem składu na PŚ.
  Myślę, że Dodo pójdzie po rozum do głowy i odmieni skład. W końcu ta rzekoma współpraca z Maciusiakiem nie poszła na marne.

 • Agent99 weteran
  Stękała

  Moim zdaniem, to właśnie ten zawodnik z trójki Zniszczoł-Murańka-Stękała, ma największe szanse na zrobienie dobrej, okraszonej sukcesami kariery. Gdy Olek, Klimek dostawali szanse pokazania się w PŚ, to miałem takie wrażenie, że jechali tam, bo wywalczyli miejsce, dodatkowo oni czuli blokadę, nie potrafili iść na całość. Andrzej w przeciwieństwie do nich jest skoczkiem o znacznie silniejszej psychice, myślę że on poszedłby na całość, że dla niego start w PŚ byłby szansą, okazją do udowodnienia swojego talentu, który uważam, że nie jest mały. Ma z nich zdecydowanie największy charakter i to jest jego przewaga nad innymi, Według mnie, gdyby któryś skoczek polski znalazł się w takiej samej sytuacji jak Jędrek, to by odłożył narty w kąt. Murańka i Zniszczoł uchodzili za wielkie talenty w przeciwieństwie do Andrzeja, była na nich i jest wywierana duża presja, zostali też przez media zniszczeni, przede wszystkim Klimek. Nie skreślam nikogo, bo widać to po Piotrku, Stefanie i ostatnio po Dawidzie, że pierwsze poważne osiągnięcia, czy indywidualne czy drużynowe można odnosić po 30 roku życia. Życzę tej trójce i innym skoczkom z zaplecza takiego samego obrotu sprawy.

 • konrad95 doświadczony

  Mimo gorszego występu niż wczoraj Zniszczoł zasłużył na start w PŚ w Titisee Neustadt zamiast Wolnego. Reszta na przyzwoitym poziomie. Za tydzień pewnie Juroszek zastąpi Niżnika, bo startuje na Igrzyskach Młodzieży. Ciekawe czy ktoś pojedzie na PK do Japonii.
  Ze względu na start kadry B w PŚ w Zakopanem nie ma zbyt wielu zawodników do zastąpienia ich. Juniorów nie wyślą raczej.
  Jeżeli FIS finansuje wyjazd to powinni wysłać chociaż Pękalę i Jarząbka. Fajna motywacja dla seniorów do dalszego skakania. Patrząc na przykład Kubackiego nie wolno przekreślać nikogo za wcześnie. Zwłaszcza teraz kiedy juniorzy mają takie mizerne wyniki na świecie w porównaniu ze starszymi zawodnikami.

 • Pavel profesor
  @W Punkt

  Tak, tak czytając relację tekstową potrafisz ocenić czy zwycięzcy skakali w nieprzepisowych kombinezonach, czy byli kontrolowani itd., moje gratulacje.

  Austriacy po prostu mają na tyle mocną kadrę w danym momencie, że w PK startują zawodnicy, którzy punktowaliby w PŚ i punktowali z resztą na tej skoczni tydzień temu. Po prostu przerastają PK i tyle. Przelicz sobie ich wyniki i wyjdzie ci podobny wynik punktowy jaki zdobyli w PŚ na tej skoczni.

  Reasumując to nie Austriacy są niesamowicie mocni, ale konkurencja marna.

 • W Punkt doświadczony
  potężne straty do zwycięzców...

  ... są zwyczajnie podejrzane.
  I wynikają najprawdopodobniej z tego, że tych zwycięzców nikt wczoraj, a tym bardziej dzisiaj, nie kontrolował.

 • Mati87 profesor
  @dervish

  zgadzam się w 100%. Najpierw niech zaczną skakać na wysokim poziomie w PK i pokażą, że są w formie na PS a dopiero potem można ich premiować wyjazdami na PS jeśli ich forma będzie na to pozwalać. Teraz? A za co mają dostać taką nagrodę? Nawet jeśli jest słabsza 3. w kadrze A to niech oni sobie potrenują ale czemu kadra B która też nie błyszczy i nie zdobyłaby punktów w PS miałaby pojechać na te zawody? Argument o mitycznym zdobyciu doświadczenia już mnie wgl nie przekonuje skoro każdą szanse w PS oni całkowicie marnują.

 • Mati87 profesor
  @Xander1

  Owszem minął miesiąc ale gdzie w tym okresie był czas na treningi? nie było: Engelberg (gdzie zaczęły się problemy Kuby) potem świąteczny tydzień i od razu wyjazd na TCS. Po TCS praktycznie od razu wyjazd do Włoch. Teraz dopiero w tygodniu będą może 2 dni wolne gdzie można potrenować i poprawić formę dlatego napisałem, że problem być może jest mały i wymaga jednego lub dwóch treningów, na które wcześniej nie było po prostu czasu. Sam Doleżal wczoraj powiedział, że Kubie potrzeba po protu oddania kliku luźnych treningowych skoków więc może nie jest tak źle? W zeszłym sezonie o tej porze tez jakoś specjalnie nie błyszczał a potem nagła poprawa.

  Zgadzam się, że bez Wolnego nie ma opcji wygrania drużynówki. Jeśli chcemy wygrać w Zakopanem to muszą z Kubą potrenować by wrócił na poziom z Klingenthal. Bo u Huli i Kota na lepsze skoki nie ma co liczyć i oni w drużynie wiele nie zrobią. Z nimi na pewno nie wygramy. Nawet wątpię czy z nimi podium by było. Kadra B też na drużynę się nie nadaje. Jedyna możliwość na dobry wynik w drużynie to powrót Wolnego do formy i bardzo dobrze, że w końcu mu zrobią trening w tygodniu. Może to go odbuduje.

 • Xander1 profesor
  @Mati87

  A ja uważam że ten problem wcale nie jest taki mały. Klingenthal gdzie skakał dobrze było miesiąc temu, a więc trochę czsu minęło. A przez ten czas Kuba tak spadł z poziomem że nie przechodził nawet kwalifikacji. To może być oznaka słabego przygotowania do sezonu, jak i kryzysu. Nie dobrze się dzieje skoro nasz najbardziej obiecujący młodszy skoczek tak spadł z poziomem względem zeszłego roku. To nie jest już nunior kóremu mogą się przytrafić wahania formy. Oby udało się go pozbierać do kupy, bo drużynówki bez niego zakończą się klapą.

 • Mati87 profesor
  @stivus

  Wolnego to przede wszystkim powinni potrenowac pod kątem MSwL i drużynówki w Zakopanem. Nie wierzę by u niego był jakis poważny problem skoro jeszcze w Klingenthal skakał na top10. Może kwestia jednego treningu i się poprawi? Ma trenowac w tygodniu więc może będzie poprawa. A to, że ktoś go nazywa buloklepem to najlepiej to olać albo wyśmiać XD Nie wiesz, że Janusze zawsze nazywają buloklepa kogoś komu słabiej idzie mimo, że wcześniej skakał daleko? Sami by na belce nawet nie usiedli i w dół nie spojrzeli ale przy klawiaturze najmądrzejsi :D Można się z tego pośmiać co piszą :) Przyjdą loty i Wolny błyśnie to pierwsi mu medale zaczną wręczac na MSwL

 • dervish profesor
  @sowa123

  Niech po prostu nadal ciężko pracują nad sobą bo z taka dyspozycją o andronach w PŚ mogą tylko pomarzyć.

 • stivus profesor
  @anonim

  Nazywanie Wolnego "buloklepem" jest mocnym przegięciem, bo ten chłopak naprawdę potrafi skakać. Tyle że teraz jest w słąbszej formie i mógłby być zastąpiony przez Stękałę, Zniszczoła czy Murańkę.
  Buloklepem to można było nazywać Pochwale czy Tonio Tajnera za czasów Małysza. Ale nie Wolnego.

 • sowa123 bywalec
  @dervish

  WSTYD HAŃBA KOMPROMITACJA ŻENADA NIE WRACAJCIE DO DOMU
  że się kompromitujemy to troche przesada

 • dervish profesor

  Nadal sa tacy którzy uważają, że Hula i Kot do wymiany? ;)

  Jezeli chodzi o poziom to nasze zaplecze nadal kompromituje się w PK. Straty do zwycięzców są przepotężne.

 • Mati87 profesor
  @zimowy_komentator

  a czym zaprocentuje? Co Zniszczołowi dał TCS 18/19 czy Murańce początek tego sezonu? Ja sam kiedyś tak myślałem, ze coś im to da ale patrząc jak marnują każdą szanse jaką dostają w PS to już nie wierzę w mityczne zdobywanie doświadczenia. To tak jak mityczne treningi miały pomóc w zeszłym sezonie Kotowi i Huli.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).