Zdrowy fizjoterapeuta, dziś testy polskich skoczków

 • 2020-06-24 09:07

Członkowie polskiej kadry narodowej mężczyzn w skokach narciarskich mają zostać dziś zdiagnozowani pod kątem obecności wirusa SARS-CoV-2 w organizmie. Wszystko w związku z informacją o zakażeniu Adama Małysza, która ujrzała światło dzienne na początku bieżącego tygodnia.

Łukasz GębalaŁukasz Gębala

We wtorkowy wieczór Piotr Majchrzak z serwisu sport.pl poinformował, iż negatywny wynik testu otrzymał już Łukasz Gębala. Fizjoterapeuta został w poniedziałek oddelegowany do badania w Bielsku-Białej jako losowy przedstawiciel reprezentacji, która 12 czerwca w Zakopanem miała kontakt z dyrektorem zespołu.

Zobacz też: Adam Małysz zakażony koronawirusem

Jak czytamy w artykule Łukasza Jachimiaka na sport.pl, negatywny wynik testu dostał również Jan Winkiel. Mowa o sekretarzu generalnym Polskiego Związku Narciarskiego, który przed kilkoma dniami spotkał się z Adamem Małyszem. Siedziba polskiej federacji została zamknięta do czasu wyjaśnienia sprawy, a praca odbywa się zdalnie.

Zobacz też: Kwarantanna polskich skoczków? Doležal: Czekamy na rozwój wydarzeń

Dziś, 24 czerwca w Wiśle-Malince, mają zostać pobrane wymazy od zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego, których poddano nadzorowi sanitarno-epidemiologicznemu. Nie przeszkadza to naszym skoczkom w realizacji planu treningowego w ramach zgrupowania na obiekcie im. Adama Małysza. Do momentu otrzymania wyników nasza ekipa będzie przebywać w odizolowanym hotelu w Beskidach.

Następstwem zakażenia Adama Małysza jest między innymi kwarantanna Apoloniusza Tajnera. Prezes PZN widział się z wiślaninem pod koniec minionego tygodnia. 66-latek prawdopodobnie dziś przejdzie badanie w Krakowie, co zapowiadał w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl.

Zobacz też: Ministerstwo Zdrowia uspokaja w sprawie reprezentacji, wiatr krzyżuje plany Biało-Czerwonym


Dominik Formela, źródło: sport.pl + sportowefakty.wp.pl
oglądalność: (1574) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • janbombek bywalec

  Te testy powinny były być wykonane już w poniedziałek. Jakiś bałagan tam jest.

 • SebaSzczesnyy doświadczony

  Jeśli by sie okazało że to mają to Polo Tajner będzie przez 2 lata miał wymówkę że kwarantanna zaburzyła przygotowania do sezonu prawda, a to z kolei uniemożliwiło prawidłowe przygotowanie. Sezon letni prawda, jest to czas w którym buduje się tą dyspozycję nie na tylko jeden sezon prawda, lecz na jeszcze następne

 • alo profesor

  Dla świętego spokoju lepiej żeby zrobili te testy. Przynajmniej mieliby czystą głowę pod tym względem,nie będą się zamartwiać co mogłoby negatywnie wpłynąć na dyspozycję zawodników. Jednak zagrożenie zakażeniem jest raczej minimalne skoro fizjoterapeuta nie jest chory

 • Seba Aka Krzychu bywalec

  Mam nadzieje, że wszyscy otrzymają negatywny wynik testu.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).